Producenci
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost
Czym jest kalibracja alkomatu? 0
Czym jest kalibracja alkomatu?

Czy kalibracja alkomatu jest konieczna?

 

Tak, jest to konieczne, ponieważ alkomat to elektroniczne urządzenie, które w każdej chwili może się rozkalibrować lub też ulec uszkodzeniu. Z tej przyczyny należy regularnie kontrolować stan alkomatu i dokonywać jego przeglądu w wyspecjalizowanych serwisach, takich jak KALIBRACJA-ALKOMATÓW.

 

Czy trzeba kalibrować alkomat po zakupie?

 

Kluczową kwestią jest, by jeszcze przed zakupem urządzenia upewnić się, czy alkomat w chwili nabycia jest właściwie skalibrowany. To decydować będzie o jego poprawnym działaniu. Z tego powodu każde urządzenie przeznaczone do sprzedaży powinno mieć tak zwany certyfikat kalibracji, który wystawia wyspecjalizowany serwis.

 

Co jaki czas trzeba kalibrować alkomat?

 

Częstotliwość z którą należy dokonywać kalibracji, jest zależna od wielu czynników.

 

- urządzenia elektrochemiczne trzeba skalibrować co 500 pomiarów – jednak nie rzadziej niż raz w roku,

- urządzenia z sensorem półprzewodnikowym należy skalibrować co 100 – 300 pomiarów – nie rzadziej niż raz na pół roku.

 

Co oznacza wzorcowanie alkomatu?

 

Wzorcowanie odbywa się na aparaturze laboratoryjnej na której ustawiona jest określona dawka alkoholu. Następnie dokonuje się pomiaru alkomatem. Wskazania urządzenia są zestawiane ze wzorcem. Jeśli pomiar zgadza się ze wzorcem – zostaje wystawiony stosowny certyfikat. Wzorcowanie ważne jest 6 miesięcy, bez względu na ilość wykonanych pomiarów.

Co nam daje takie wzorcowanie? Otóż urządzenia posiadające ważne świadectwo wzorcowania, mogą  być dowodem w sprawach sądowych.

 

Gdzie skalibrować alkomat?

 

Kalibracja alkomatu wymaga specjalistycznej wiedzy i niezawodnych urządzeń. KALIBRACJA ALKOMATÓW to firma z dużym, wieloletnim doświadczeniem w tej branży. Z pomocą naszych specjalistów dokonasz trafnego wyboru alkomatu. Zajmiemy się również jego kalibracją i serwisowaniem!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl