Producenci
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost
Jaki alkomat wybrać? 0
Jaki alkomat wybrać?

Wybierz sprawdzoną markę

Obojętnie czy alkomat będzie służył do celów profesjonalnych, czy też prywatnych – kieruj się marką. Na rynku istnieje wielu sprawdzonych producentów alkomatów, na przykład:

 

- LION laboratories,

- AlcoFind,

- Drager,

- FITalco,

- Promiler,

- Alkohit,

- Sentech.

 

Są to cenione na całym świecie marki, których urządzenia są niezawodne.

 

Tryb pracy alkomatu

 

Na rynku dostępne są urządzenia:

 

- z ustnikiem – jego użycie gwarantuje wysoką dokładność,

- bezkontaktowe -  nie wymagają one użycia ustnika, doskonale sprawdzą się do zbadania większej liczby osób.

 

Rodzaj sensora

 

Alkomaty do celów osobistych mogą być wyposażone w dwa rodzaje sensorów: półprzewodnikowe oraz elektrochemiczne. To od rodzaju sensora zależy dokładność pomiarów oraz żywotność urządzenia. Aparaty z sensorem elektrochemicznym są lepsze pod względem: precyzji pomiarów, wymagać będą rzadszych kalibracji i posłużą nam o wiele dłużej, niż urządzenia wyposażone w sensor półprzewodnikowy.

 

Określ średnią ilość pomiarów dokonywanych w ciągu roku

 

Zwróć uwagę na specyfikację urządzenia. Określona w niej jest ilość pomiarów, po której urządzenie trzeba poddać kalibracji. Jeśli kupujesz alkomat, który służył będzie badaniom przesiewowym dużej liczby osób – wybierz urządzenie bezkontaktowe. Zaoszczędzisz na ustnikach.

 

Wybierz sklep

 

Wybierając sklep z alkomatami kieruj się przede wszystkim tym, czy posiada on w swojej ofercie serwis i czy wykonuje kalibracje zakupionych urządzeń. W serwisie Kalibracji Alkomatów takie usługi są standardem. Fachowcy z PCW są cały czas do twojej dyspozycji i chętnie służą pomocą, zarówno jeśli chodzi o wybór alkomatu jak i jego serwisowanie.

 

Nie oszczędzaj na alkomacie

 

Na pewno nie polecamy zaopatrywania się w najtańsze, chińskie urządzenia. Wybierz precyzyjne urządzenie kierując się radą profesjonalistów, ponieważ precyzja pomiaru jest rzeczą najistotniejszą. W końcu od tego może zależeć twoje lub czyjeś życie!

 

 

 

 

 

 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl