Producenci
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost

KALIBRACJA I SERWIS – BIAŁYSTOK

Alkomat sam w sobie nie jest urządzeniem należącym do nowości technologicznych, ale już od wielu lat jest dostępny na rynkach całego świata, lecz rozwój motoryzacji, a co za tym idzie wciąż zwiększająca się ilość nowych kierowców znacznie zwiększyło popyt na tego typu alkotestery. Również zwiększona liczba wypadków  nie tylko motoryzacyjnych, ale i również w sferach zawodowych wszystkich branż przemysłu sprawiła, że takie urządzenia stały się niezbędne w zapobieganiu zagrożeń związanych z czynnościami osób pod wpływem spożytego wcześniej alkoholu. Również związane z tym ewentualne sprawy karno-sądowe wymagają niezbitych dowodów na to, że osoba, która dopuściła się wykroczenia lub przestępstwa, bądź przyczyniła się do wypadku w pracy lub niedopatrzenia w wykonywaniu swoich obowiązków była faktycznie pod wpływem spożytego przez siebie alkoholu.

 

KALBRACJA ALKOMATÓW JEST NIEZBĘDNA, ABY BYĆ W 100% PEWNYM POMIARU

Nasze Laboratorium Kalibracja-Alkomatów oferuje Państwu fachową kalibrację alkomatów wszelkiego typu, a wysłany do nas alkomat można odebrać w PUNKCIE ODBIORU w BIAŁYMSTOKU. Służymy również w sferze doradczej, a specjaliści naszego laboratorium przeprowadzą specjalistyczny przegląd dostarczonego do nas alkomatu. Kalibracja tych urządzeń pomiarowych, to nie jest wysoki koszt, ale daje pewność nieomylności odczytów tych urządzeń i właściwy promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Do Państwa należy jedynie dopilnować, aby serwisować swój alkomat zgodnie z załączoną instrukcją i wskazanym czasem użytkowania urządzenia do momentu następnej kalibracji czujników sensorycznych, które są urządzeniami o bardzo wysokiej czułości.

 

Kliencie z BIAŁEGOSTOKU I OKOLIC

zapraszamy do wysłania do naszego Laboratorium Kalibracja Alkomatów we Wrocławiu

twojego alkomatu, a z pewnością

będziesz zadowolony z jakości naszych usług i ceny serwisowej!

 

Wyślij swój alkomat na adres:

 

Kalibracja Alkomatów

Polskie Centrum Wzorcowania

ul. Grabiszyńska 89

53-503, Wrocław

Ponieważ jazda po alkoholu może mieć poważne konsekwencje (przepisy prawa w ostatnich latach zaostrzyły się), na popularności zyskały osobiste alkomaty. Już 0,2 promila wykazane w badaniu policyjnym, może cię narazić na poważne kłopoty. Jaki alkomat wybrać? Czym kierować się podczas zakupu? Na rynku dostępne są alkomaty z czujnikiem półprzewodnikowym oraz z sensorem elektrochemicznym.

- alkomaty półprzewodnikowe – niewątpliwą zaletą jest ich cena, jednak posiadają również wady. Są mniej dokładne niż alkomaty elektrochemiczne, a pewne czynniki takie jak dym papierosa, niektóre leki czy płyn do płukania jamy ustnej mogą zaburzyć wynik badania.

- alkomaty elektrochemiczne – są droższe ale też bardziej dokładne. Te urządzenia nie są tak wrażliwe na dym papierosa i inne czynniki, znacznie trudniej sfałszować ich wyniki. Pomiar jest dokładny i wiarygodny. Właśnie takich alkomatów używa policja czy pracodawcy chcący skontrolować swoich pracowników. W dłuższej perspektywie czasu zakup elektrochemicznego testera jest bardziej opłacalny, gdyż wymaga on rzadszej kalibracji (raz do roku).

 

Nawet najdroższy alkomat będzie wymagał okresowej kalibracji. Jak często? Tego dowiesz się z ulotki producenta. Zawsze, gdy tylko masz wątpliwości co do wskazań testera – oddaj go do serwisu.

- jeśli alkomatu używała osoba zaraz po wypiciu alkoholu (30-45 minut) – alkomat mógł ulec rozkalibrowaniu lub nawet trwałemu uszkodzeniu. To wina dużej uderzeniowej dawki alkoholu, która dostała się do urządzenia,

- jeżeli alkomatu używała osoba zaraz po jedzeniu, resztki pokarmu mogły dostać się do środka urządzenia i uszkodzić je – oddaj alkomat do serwisowania,

- jeżeli alkomatu używała osoba paląca papierosa – dym nikotynowy może uszkodzić delikatny sensor urządzenia,

- jeżeli osoba badana nie piła alkoholu a wynik wskazuje powyżej 0,00% lub odwrotnie – osoba piła alkohol, a urządzenie wskazuje 0,00% - w takim przypadku również oddaj alkomat do serwisu.

Jak znaleźć najbliższy serwis? Wpisz w Google „kalibracja alkomatów Białystok”.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl