Producenci
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost

KALIBRACJA I SERWIS – CZĘSTOCHOWA

Alkomat sam w sobie nie jest urządzeniem należącym do nowości technologicznych, ale już od wielu lat jest dostępny na rynkach całego świata, lecz rozwój motoryzacji, a co za tym idzie wciąż zwiększająca się ilość nowych kierowców znacznie zwiększyło popyt na tego typu alkotestery. Również zwiększona liczba wypadków  nie tylko motoryzacyjnych, ale i również w sferach zawodowych wszystkich branż przemysłu sprawiła, że takie urządzenia stały się niezbędne w zapobieganiu zagrożeń związanych z czynnościami osób pod wpływem spożytego wcześniej alkoholu. Również związane z tym ewentualne sprawy karno-sądowe wymagają niezbitych dowodów na to, że osoba, która dopuściła się wykroczenia lub przestępstwa, bądź przyczyniła się do wypadku w pracy lub niedopatrzenia w wykonywaniu swoich obowiązków była faktycznie pod wpływem spożytego przez siebie alkoholu.

 

KALBRACJA ALKOMATÓW JEST NIEZBĘDNA, ABY BYĆ W 100% PEWNYM POMIARU

Nasze Laboratorium Kalibracja-Alkomatów oferuje Państwu fachową kalibrację alkomatów wszelkiego typu, a wysłany do nas alkomat można odebrać w PUNKCIE ODBIORU w CZĘSTOCHOWIE. Służymy również w sferze doradczej, a specjaliści naszego laboratorium przeprowadzą specjalistyczny przegląd dostarczonego do nas alkomatu. Kalibracja tych urządzeń pomiarowych, to nie jest wysoki koszt, ale daje pewność nieomylności odczytów tych urządzeń i właściwy promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Do Państwa należy jedynie dopilnować, aby serwisować swój alkomat zgodnie z załączoną instrukcją i wskazanym czasem użytkowania urządzenia do momentu następnej kalibracji czujników sensorycznych, które są urządzeniami o bardzo wysokiej czułości.

 

Kliencie z CZĘSTOCHOWY I OKOLIC

zapraszamy do wysłania do naszego Laboratorium Kalibracja Alkomatów we Wrocławiu

twojego alkomatu, a z pewnością

będziesz zadowolony z jakości naszych usług i ceny serwisowej!

 

Wyślij swój alkomat na adres:

 

 

Kalibracja Alkomatów

Polskie Centrum Wzorcowania

ul. Grabiszyńska 89

53-503, Wrocław

Okresowa kalibracja ma kluczowe znaczenie dla poprawnego funkcjonowania alkomatu, a także przedłuża jego „życie”. Kalibracja jest skomplikowanym procesem wymagającym specjalistycznych urządzeń, tak zwanych symulatorów. Jest to zabieg, który musi być przeprowadzony w warunkach laboratoryjnych przez wykwalifikowany personel. Gdzie można wykonać kalibrację alkomatu? Wpisz w Google – kalibracja alkomatów Częstochowa i znajdź serwis w swoim mieście. Czym dokładnie jest kalibracja alkomatu? Zabieg ten polega na podaniu do symulatora powietrza o ściśle określonej zawartości alkoholu oraz regulacji wyników pomiaru. Po ukończonej kalibracji alkomat zostaje zaplombowany oraz przekazany klientowi. Z jaką częstotliwością należy kalibrować alkomat? Tego dowiesz się z ulotki informacyjnej producenta, ponieważ częstotliwość kalibracji zależy między innymi od modelu urządzenia jakie posiadasz. Warto mieć na uwadze, że alkomaty z czujnikiem elektrochemicznym kalibruje się rzadziej (co 12 miesięcy) niż alkomaty półprzewodnikowe (co 6 miesięcy).

Niektóre modele mają funkcję powiadamiania o zbliżającym się terminie kalibracji. Zazwyczaj jest to napis SER lub CAL. Kiedy jeszcze należy oddać urządzenie do kalibracji? Zawsze wtedy gdy mamy pewność, iż alkomat pokazuje błędne wyniki, na przykład jeśli poddana badaniu osoba nie piła alkoholu, a alkomat podane wynik powyżej 0,00%. I na odwrót – jeśli badana osoba piła alkohol, a na wyświetlaczu alkomatu pojawia się wynik 0,00 %. Również wtedy, gdy alkomat przechowywany był w skrajnie niskich lub skrajnie wysokich temperaturach – czyli niezgodnie ze wskazówkami zawartymi w instrukcji. Także wtedy, gdy badana osoba bezpośrednio przed badaniem wypiła alkohol (do 30 minut). Taka duża dawka alkoholu może nie tylko rozkalibrować alkomat lecz wręcz go trwale uszkodzić. Zawsze przechowuj swój alkomat w mieszkaniu – nigdy nie w samochodzie, gdzie poddany byłby on skrajnie niskim bądź skrajnie wysokim temperaturom. Przestrzegaj instrukcji producenta, a alkomat posłuży ci wiele lat.

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl