Producenci
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost

KALIBRACJA I SERWIS – GDAŃSK

Alkomat sam w sobie nie jest urządzeniem należącym do nowości technologicznych, ale już od wielu lat jest dostępny na rynkach całego świata, lecz rozwój motoryzacji, a co za tym idzie wciąż zwiększająca się ilość nowych kierowców znacznie zwiększyło popyt na tego typu alkotestery. Również zwiększona liczba wypadków  nie tylko motoryzacyjnych, ale i również w sferach zawodowych wszystkich branż przemysłu sprawiła, że takie urządzenia stały się niezbędne w zapobieganiu zagrożeń związanych z czynnościami osób pod wpływem spożytego wcześniej alkoholu. Również związane z tym ewentualne sprawy karno-sądowe wymagają niezbitych dowodów na to, że osoba, która dopuściła się wykroczenia lub przestępstwa, bądź przyczyniła się do wypadku w pracy lub niedopatrzenia w wykonywaniu swoich obowiązków była faktycznie pod wpływem spożytego przez siebie alkoholu.

 

KALBRACJA ALKOMATÓW JEST NIEZBĘDNA, ABY BYĆ W 100% PEWNYM POMIARU

Nasze Laboratorium Kalibracja-Alkomatów oferuje Państwu fachową kalibrację alkomatów wszelkiego typu, a wysłany do nas alkomat można odebrać w PUNKCIE ODBIORU w GDAŃSKU. Służymy również w sferze doradczej, a specjaliści naszego laboratorium przeprowadzą specjalistyczny przegląd dostarczonego do nas alkomatu. Kalibracja tych urządzeń pomiarowych, to nie jest wysoki koszt, ale daje pewność nieomylności odczytów tych urządzeń i właściwy promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Do Państwa należy jedynie dopilnować, aby serwisować swój alkomat zgodnie z załączoną instrukcją i wskazanym czasem użytkowania urządzenia do momentu następnej kalibracji czujników sensorycznych, które są urządzeniami o bardzo wysokiej czułości.

 

Kliencie z GDAŃSKA I OKOLIC

zapraszamy do wysłania do naszego Laboratorium Kalibracja Alkomatów we Wrocławiu

twojego alkomatu, a z pewnością

będziesz zadowolony z jakości naszych usług i ceny serwisowej!

 

Wyślij swój alkomat na adres:

  

Kalibracja Alkomatów

Polskie Centrum Wzorcowania

ul. Grabiszyńska 89

53-503, Wrocław

W naszym sklepie dostępne są alkomaty już skalibrowane i gotowe do użycia. Prócz tego oferujemy usługę kalibracji alkomatów zakupionych u nas jak też u innych sprzedawców. Usługi te realizujemy rzetelnie na specjalistycznym oprzyrządowaniu. Wpisz w przeglądarkę „kalibracja alkomatów Gdańsk”, by znaleźć serwis oferujący takie usługi w twoim mieście.

Kalibracja jest to zabieg polegający na dostrojeniu wewnętrznego oprogramowania alkomatu z sensorem w urządzeniu. Zapewnia on prawidłowy odczyt. Jeśli chcemy być w 100 procentach pewni wyników pomiarów urządzenia, musimy je poddawać okresowej kalibracji.

Kalibracja alkomatu przeprowadzana jest za każdym razem w trybie serwisowym, wykonana powinna zostać przez przeszkolony personel oraz w odpowiednich warunkach (odpowiednia wilgotność i temperatura powietrza). Czasami oprócz kalibracji konieczna może być wymiana sensora. Trzeba pamiętać, że jest to element dość intensywnie eksploatowany, więc może ulec zniszczeniu. Kalibracja nie powinna być przeprowadzania przez osoby bez doświadczenia, które nie  dysponują odpowiednim sprzętem. Może to skutkować niewłaściwym ustawieniem alkomatu a w skrajnych przypadkach jego zniszczeniem.

Urządzenie należy kalibrować tak często, jak zaleca producent. Jednakże każdy sprzęt użytkowany jest w inny sposób, więc informacja na ulotce powinna być jedynie wskazówką. Należy obserwować urządzenie i samemu zdecydować o tym, kiedy należy wysłać alkomat do serwisowania. Z zasady czas przerwy między kolejnymi kalibracjami wynosi 3 – 6 miesięcy jeśli chodzi o tańsze urządzenia, a co 6 – 12 miesięcy kalibruje się alkomaty z wyższej półki

Czasem jednak zachodzi konieczność częstszego serwisowania. Ma to miejsce gdy:

- u osoby niespożywającej alkoholu wynik wskazuje więcej niż 0,00 %,

- u osoby która spożyła alkohol wynik badania wynosi 0,00%,

- alkomatu użyto po bezpośrednim spożyciu alkoholu (do 30 minut),

- alkomat przez dłuższy czas przechowywany był w pobliżu napojów alkoholowych,

- po dłuższym nieużywaniu alkomatu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl