Producenci
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost

KALIBRACJA I SERWIS – GLIWICE

Alkomat sam w sobie nie jest urządzeniem należącym do nowości technologicznych, ale już od wielu lat jest dostępny na rynkach całego świata, lecz rozwój motoryzacji, a co za tym idzie wciąż zwiększająca się ilość nowych kierowców znacznie zwiększyło popyt na tego typu alkotestery. Również zwiększona liczba wypadków  nie tylko motoryzacyjnych, ale i również w sferach zawodowych wszystkich branż przemysłu sprawiła, że takie urządzenia stały się niezbędne w zapobieganiu zagrożeń związanych z czynnościami osób pod wpływem spożytego wcześniej alkoholu. Również związane z tym ewentualne sprawy karno-sądowe wymagają niezbitych dowodów na to, że osoba, która dopuściła się wykroczenia lub przestępstwa, bądź przyczyniła się do wypadku w pracy lub niedopatrzenia w wykonywaniu swoich obowiązków była faktycznie pod wpływem spożytego przez siebie alkoholu.

 

KALBRACJA ALKOMATÓW JEST NIEZBĘDNA, ABY BYĆ W 100% PEWNYM POMIARU

Nasze Laboratorium Kalibracja Alkomatów oferuje Państwu fachową kalibrację alkomatów wszelkiego typu, a wysłany do nas alkomat można odebrać w PUNKCIE ODBIORU w GLIWICACH. Służymy również w sferze doradczej, a specjaliści naszego laboratorium przeprowadzą specjalistyczny przegląd dostarczonego do nas alkomatu. Kalibracja tych urządzeń pomiarowych, to nie jest wysoki koszt, ale daje pewność nieomylności odczytów tych urządzeń i właściwy promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Do Państwa należy jedynie dopilnować, aby serwisować swój alkomat zgodnie z załączoną instrukcją i wskazanym czasem użytkowania urządzenia do momentu następnej kalibracji czujników sensorycznych, które są urządzeniami o bardzo wysokiej czułości.

 

Kliencie z GLIWIC I OKOLIC

zapraszamy do wysłania do naszego Laboratorium Kalibracja Alkomatów we Wrocławiu

twojego alkomatu, a z pewnością

będziesz zadowolony z jakości naszych usług i ceny serwisowej!

 

Wyślij swój alkomat na adres:

 

 

Kalibracja Alkomatów

Polskie Centrum Wzorcowania

ul. Grabiszyńska 89

53-503, Wrocław

Alkomat jest przyrządem cieszącym się dużą popularnością wśród osób, które nie są abstynentami a chcą mieć pewność, że wsiadając do auta nie narażą siebie lub swoich pasażerów. Jazda „pod wpływem” znacznie zmniejsza refleks oraz opóźnia czas reakcji. Coraz wyższe kary dla kierowców prowadzących samochód pod wpływem alkoholu sprawiają, że alkomaty cieszą się ogromnym zainteresowaniem.

W sprzedaży dostępne są dwa typy testerów alkoholu: półprzewodnikowe i elektrochemiczne.

- Alkomaty półprzewodnikowe – są to najbardziej popularne alkomaty. Stanowi o tym ich niska cena. Kupując taki alkomat, trzeba się liczyć z częstszą ich kalibracją (raz na pół roku). Nie są one tak precyzyjne jak urządzenia z sensorem elektrochemicznym. Na wynik badania może mieć wpływ to co wcześniej zjadła badana osoba (słodycze, owoce) czy dym nikotynowy.

- Alkomaty elektrochemiczne – są to testery z czujnikiem elektrochemicznym. Tego rodzaju urządzenia są bardziej precyzyjne od alkomatów półprzewodnikowych. Często wykorzystywane są one przez policję i służby porządkowe a także przez pracodawców. Na wynik badania takim alkomatem nie wpływają substancje takie jak mocna herbata, cukier miętowy, płyn do płukania ust i wiele innych. Prócz tego, że są dokładne, wymagają też rzadszej kalibracji (raz do roku). Zakup takiego alkomatu może się okazać bardziej opłacalny w dłuższej perspektywie czasowej.

 

Cechy dobrego alkomatu:

- dokładność pomiaru,

- informacja o zbyt niskiej temperaturze,

- odporna budowa,

- obrotowy ustnik,

- ergonomiczny kształt,

- czytelny wyświetlacz,

- ładowarka samochodowa,

- sygnalizacja dźwiękowa,

- zapis pomiarów,

- intuicyjne menu,

- szybki odczyt pomiaru.

Bez względu na to, na który alkomat się zdecydujesz, będzie on wymagał okresowej kalibracji. Wykonać ją można tylko w warunkach laboratoryjnych. Jak znaleźć w swoim mieście serwis, który się tym zajmuje? Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę hasło: kalibracja alkomatów Gliwice, lub wysłać do nas alkomat pocztą lub kurierem. Zajmiemy się nim profesjonalnie.

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl