Producenci
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost

KALIBRACJA I SERWIS – GORZÓW WIELKOPOLSKI

Alkomat sam w sobie nie jest urządzeniem należącym do nowości technologicznych, ale już od wielu lat jest dostępny na rynkach całego świata, lecz rozwój motoryzacji, a co za tym idzie wciąż zwiększająca się ilość nowych kierowców znacznie zwiększyło popyt na tego typu alkotestery. Również zwiększona liczba wypadków  nie tylko motoryzacyjnych, ale i również w sferach zawodowych wszystkich branż przemysłu sprawiła, że takie urządzenia stały się niezbędne w zapobieganiu zagrożeń związanych z czynnościami osób pod wpływem spożytego wcześniej alkoholu. Również związane z tym ewentualne sprawy karno-sądowe wymagają niezbitych dowodów na to, że osoba, która dopuściła się wykroczenia lub przestępstwa, bądź przyczyniła się do wypadku w pracy lub niedopatrzenia w wykonywaniu swoich obowiązków była faktycznie pod wpływem spożytego przez siebie alkoholu.

 

KALBRACJA ALKOMATÓW JEST NIEZBĘDNA, ABY BYĆ W 100% PEWNYM POMIARU

Nasze Laboratorium Kalibracji Alkomatów oferuje Państwu fachową kalibrację alkomatów wszelkiego typu, a wysłany do nas alkomat można odebrać w PUNKCIE ODBIORU w Gorzowie Wielkopolskim. Służymy również w sferze doradczej, a specjaliści naszego laboratorium przeprowadzą specjalistyczny przegląd dostarczonego do nas alkomatu. Kalibracja tych urządzeń pomiarowych, to nie jest wysoki koszt, ale daje pewność nieomylności odczytów tych urządzeń i właściwy promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Do Państwa należy jedynie dopilnować, aby serwisować swój alkomat zgodnie z załączoną instrukcją i wskazanym czasem użytkowania urządzenia do momentu następnej kalibracji czujników sensorycznych, które są urządzeniami o bardzo wysokiej czułości.

 

Kliencie z Gorzowa Wielkopolskiego i okolic

zapraszamy do wysłania do naszego Laboratorium Kalibracji Alkomatów we Wrocławiu

twojego alkomatu, a z pewnością

będziesz zadowolony z jakości naszych usług i ceny serwisowej!

 

Wyślij swój alkomat na adres:

  

Kalibracja Alkomatów

Polskie Centrum Wzorcowania

ul. Grabiszyńska 89

53-503, Wrocław

Każdy alkomat po przeprowadzeniu określonej ilości badań ulega rozkalibrowaniu. Oddanie urządzenia do serwisu może być konieczne również, gdy urządzenie nie jest przechowywane w odpowiednich warunkach. Jeśli nie przeprowadzimy tego zabiegu na czas, alkomat może wskazywać błędne wyniku lub nawet ulec uszkodzeniu.

Proces kalibracji polega na sprawdzeniu wyników z urządzenia i dopasowanie ich do wzorcowych wyników. Zabieg ten ma na celu regulację sensora i instalację najnowszego oprogramowania. Wykonuje się go na specjalistycznych przyrządach, tak zwanych symulatorach. W trakcie kalibrowania alkomat pracuje w serwisowym trybie. Podawane zostają różne próbki o stałym stężeniu alkoholu. Proces ten przebiega w odpowiednich warunkach a przeprowadzają go przeszkolone do tego osoby. Jeśli pojawiają się różnice w odczycie, osoba taka musi nanieść odpowiednie korekty.

To, jak często trzeba kalibrować alkomat, zależy od modelu. Zwykle kalibrowanie powinno odbyć się po 500-1000 przeprowadzonych pomiarach bądź co 6 – 12 miesięcy. Koniecznie przeczytaj instrukcję swojego alkomatu i dowiedz się jakie są zalecenia producenta. Z reguły in tańszy jest alkomat, tym częściej należy go kalibrować. Jeśli kupiłeś alkomat za 50 złotych, kalibrację przeprowadzić będzie trzeba nawet po kilkudziesięciu pomiarach. Profesjonalne sprzęty wymagają rzadziej wymagać będą kalibracji (do 1000 pomiarów i więcej).

Kalibracja alkomatów Gorzów Wielkopolski, Warszawa, Gdańsk – lokalizacja nie ma znaczenia. Bez względu na miejscowość, idealne miejsce to profesjonalny serwis. Jaki jest koszt kalibracji? Koszt zależy przede wszystkim od tego, jaki model alkomatu posiadasz. Po zakończeniu okresu gwarancji usługa kalibracji wynosi od 50 złotych wzwyż. Dodatkowo, jeśli sprzęt nie był poprawnie bądź zbyt często użytkowany, w grę wchodzi możliwość wymiany sensora (100 – 200 złotych). Łączne roczne koszta utrzymania alkomatu w należytym stanie to około 150 – 400 złotych. Pamiętaj by badać się regularnie i nie jeździć po alkoholu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl