Producenci
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost

KALIBRACJA I SERWIS – GRODZISK MAZOWIECKI

Alkomat sam w sobie nie jest urządzeniem należącym do nowości technologicznych, ale już od wielu lat jest dostępny na rynkach całego świata, lecz rozwój motoryzacji, a co za tym idzie wciąż zwiększająca się ilość nowych kierowców znacznie zwiększyło popyt na tego typu alkotestery. Również zwiększona liczba wypadków  nie tylko motoryzacyjnych, ale i również w sferach zawodowych wszystkich branż przemysłu sprawiła, że takie urządzenia stały się niezbędne w zapobieganiu zagrożeń związanych z czynnościami osób pod wpływem spożytego wcześniej alkoholu. Również związane z tym ewentualne sprawy karno-sądowe wymagają niezbitych dowodów na to, że osoba, która dopuściła się wykroczenia lub przestępstwa, bądź przyczyniła się do wypadku w pracy lub niedopatrzenia w wykonywaniu swoich obowiązków była faktycznie pod wpływem spożytego przez siebie alkoholu.

 

KALBRACJA ALKOMATÓW JEST NIEZBĘDNA, ABY BYĆ W 100% PEWNYM POMIARU

Nasze Laboratorium Kalibracja Alkomatów oferuje Państwu fachową kalibrację alkomatów wszelkiego typu, a wysłany do nas alkomat można odebrać w PUNKCIE ODBIORU w GRODZISKU MAZOWIECKIM. Służymy również w sferze doradczej, a specjaliści naszego laboratorium przeprowadzą specjalistyczny przegląd dostarczonego do nas alkomatu. Kalibracja tych urządzeń pomiarowych, to nie jest wysoki koszt, ale daje pewność nieomylności odczytów tych urządzeń i właściwy promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Do Państwa należy jedynie dopilnować, aby serwisować swój alkomat zgodnie z załączoną instrukcją i wskazanym czasem użytkowania urządzenia do momentu następnej kalibracji czujników sensorycznych, które są urządzeniami o bardzo wysokiej czułości.

 

Kliencie z GRODZISKA MAZOWIECKIEGO I OKOLIC

zapraszamy do wysłania do naszego Laboratorium Kalibracja Alkomatów we Wrocławiu

twojego alkomatu, a z pewnością

będziesz zadowolony z jakości naszych usług i ceny serwisowej!

 

Wyślij swój alkomat na adres:

  

Kalibracja Alkomatów

Polskie Centrum Wzorcowania

ul. Grabiszyńska 89

53-503, Wrocław

Zastanawiasz się czym jest kalibracja alkomatów? Jak przebiega? Kto może ją przeprowadzić?  Wyjaśniamy. Kalibracja to proces kontrolno – optymalizacyjny, podczas którego konfiguruje się oprogramowanie urządzenia tak, aby precyzyjnie wskazywało ono wartości alkoholu w wydychanym powietrzu. Podczas kalibracji alkomaty zostają poddane testom oraz wykazują sprawność na symulatorach. Jeśli wynik odbiega od rzeczywistości, wówczas trzeba zresetować oprogramowanie po czym ustawić początkowe wartości nominalne.

Alkomaty elektrochemiczne kalibruje się co 500 bądź więcej pomiarów, nie rzadziej jednak niż co 12 miesięcy. Alkomaty półprzewodnikowe kalibrujemy po 100-300 użyciach, zależnie od modelu. Odstęp nie może być dłuższy niż 6 miesięcy.

Jeśli użyłeś alkomat bezpośrednio po spożyciu napojów alkoholowych (do 30 minut), kalibracja również jest wymagana. Jeśli alkomat u osoby nie spożywającej alkoholu wskazuje wartość większą niż 0,00 % - oddaj sprzęt do serwisu, jeśli natomiast wskazuje wartość 0,00 % u osoby, która alkohol spożyła – również konieczna będzie kalibracja. Jeśli twój alkomat przechowywałeś przez dłuższy czas w pobliżu alkoholu lub przechowywany on był w niewłaściwych temperaturach, oddaj urządzenie do serwisowania. Jak znaleźć serwis? To nic trudnego. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę frazę: „kalibracja alkomatów Grodzisk Mazowiecki”. Możesz go również wysłać do nas kurierem, po przeglądzie zostanie odesłany pod twój adres a ty będziesz miał 100 % pewności, że urządzenie działa niezawodnie.

Kalibracji nie powinniśmy przeprowadzać samodzielnie, gdyż jest to zaawansowany proces wymagający dokonania wielu działań przy pomocy specjalistycznego oprzyrządowania. Oddaj swój alkomat w ręce profesjonalistów. Dbaj o swój alkomat a służyć ci on będzie wiele lat.

Nigdy nie wsiadaj za kierownicę po kieliszku – zbadaj się samodzielnie. Nie narazisz się wówczas na utratę prawa jazdy, a może nawet zdrowia lub życia. Bądź odpowiedzialny za bezpieczeństwo swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl