Producenci
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost

KALIBRACJA I SERWIS – KIELCE

Alkomat sam w sobie nie jest urządzeniem należącym do nowości technologicznych, ale już od wielu lat jest dostępny na rynkach całego świata, lecz rozwój motoryzacji, a co za tym idzie wciąż zwiększająca się ilość nowych kierowców znacznie zwiększyło popyt na tego typu alkotestery. Również zwiększona liczba wypadków  nie tylko motoryzacyjnych, ale i również w sferach zawodowych wszystkich branż przemysłu sprawiła, że takie urządzenia stały się niezbędne w zapobieganiu zagrożeń związanych z czynnościami osób pod wpływem spożytego wcześniej alkoholu. Również związane z tym ewentualne sprawy karno-sądowe wymagają niezbitych dowodów na to, że osoba, która dopuściła się wykroczenia lub przestępstwa, bądź przyczyniła się do wypadku w pracy lub niedopatrzenia w wykonywaniu swoich obowiązków była faktycznie pod wpływem spożytego przez siebie alkoholu.

 

KALBRACJA ALKOMATÓW JEST NIEZBĘDNA, ABY BYĆ W 100% PEWNYM POMIARU

Nasze Laboratorium Kalibracja Alkomatów oferuje Państwu fachową kalibrację alkomatów wszelkiego typu, a wysłany do nas alkomat można odebrać w PUNKCIE ODBIORU w KIELCACH. Służymy również w sferze doradczej, a specjaliści naszego laboratorium przeprowadzą specjalistyczny przegląd dostarczonego do nas alkomatu. Kalibracja tych urządzeń pomiarowych, to nie jest wysoki koszt, ale daje pewność nieomylności odczytów tych urządzeń i właściwy promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Do Państwa należy jedynie dopilnować, aby serwisować swój alkomat zgodnie z załączoną instrukcją i wskazanym czasem użytkowania urządzenia do momentu następnej kalibracji czujników sensorycznych, które są urządzeniami o bardzo wysokiej czułości.

 

Kliencie z KIELC I OKOLIC

zapraszamy do wysłania do naszego Laboratorium Kalibracji Alkomatów we Wrocławiu

twojego alkomatu, a z pewnością

będziesz zadowolony z jakości naszych usług i ceny serwisowej!

 

Wyślij swój alkomat na adres:

 

Kalibracja Alkomatów

Polskie Centrum Wzorcowania

ul. Grabiszyńska 89

53-503, Wrocław

Alkomat to przyrząd pomiarowy, który musi działać bez zarzutu. Jeśli spożywamy alkohol, na pewno warto zaopatrzyć się w urządzenie pomiarowe. Alkomat musi być dokładny, musimy być pewni jego wskazań. Stąd każdy alkomat musi być poddany cyklicznej kalibracji. Tylko wtedy działa precyzyjnie. Kalibracji nie wykonasz samodzielnie. Jest ona przeprowadzana w specjalistycznych laboratoriach na specjalnych przyrządach (tak zwane symulatory wydechu).

Najistotniejszym elementem każdego alkomatu jest jego czujnik, czyli sensor, który ma za zadanie wykryć obecność alkoholu w wydychanym powietrzu. Na rynku dostępne są alkomaty półprzewodnikowe oraz alkomaty elektrochemiczne. Te pierwsze są stosunkowo niedrogie, jednak wymagają częstszej kalibracji aby mieć pewność, że pracują prawidłowo. Urządzenia elektrochemiczne są droższe, za to bardziej precyzyjne i wymagać będą rzadszej kalibracji. Sensory elektrochemiczne bezbłędnie rozpoznają alkohol etylowy, nie reagują na żadne inne substancje co dodatkowo pozytywnie wpływa na wiarygodność testów.

Bez względu na to, jaki rodzaj alkomatu posiadasz, każdy należy kalibrować zgodnie ze wskazówkami producenta. Sensory wykorzystywane w alkomatach to elementy niezwykle wrażliwe na zmiany środowiskowych czynników, takich jak wilgotność, temperatura czy zapylenie. Z biegiem czasu ich parametry ulegają rozregulowaniu, należy je więc wyregulować, by wyniki testów były wiarygodne i precyzyjne.

W jaki sposób skalibrować alkomat? Na pewno urządzenie musi zostać przekazane w ręce profesjonalistów. Kalibracja alkomatów Kielce, Przemyśl, Warszawa, Gdańsk, Olsztyn – praktycznie w każdym dużym mieście znajdziesz profesjonale laboratorium zajmujące się kalibracją alkomatów. Możesz również przesłać alkomat do naszego serwisu kurierem.

Zawsze przestrzegaj instrukcji użytkowania. Przepłucz usta przed badaniem.

Nigdy nie wsiadaj za kierownicę będąc pod wpływam alkoholu! Konsekwencją może być co najmniej utrata prawa jazdy. Dbaj o bezpieczeństwo swoje i innych użytkowników ruchu drogowego.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl