Producenci
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost

KALIBRACJA I SERWIS – KRAKÓW

Alkomat sam w sobie nie jest urządzeniem należącym do nowości technologicznych, ale już od wielu lat jest dostępny na rynkach całego świata, lecz rozwój motoryzacji, a co za tym idzie wciąż zwiększająca się ilość nowych kierowców znacznie zwiększyło popyt na tego typu alkotestery. Również zwiększona liczba wypadków  nie tylko motoryzacyjnych, ale i również w sferach zawodowych wszystkich branż przemysłu sprawiła, że takie urządzenia stały się niezbędne w zapobieganiu zagrożeń związanych z czynnościami osób pod wpływem spożytego wcześniej alkoholu. Również związane z tym ewentualne sprawy karno-sądowe wymagają niezbitych dowodów na to, że osoba, która dopuściła się wykroczenia lub przestępstwa, bądź przyczyniła się do wypadku w pracy lub niedopatrzenia w wykonywaniu swoich obowiązków była faktycznie pod wpływem spożytego przez siebie alkoholu.

 

KALBRACJA ALKOMATÓW JEST NIEZBĘDNA, ABY BYĆ W 100% PEWNYM POMIARU

Nasze Laboratorium Kalibracja Alkomatów oferuje Państwu fachową kalibrację alkomatów wszelkiego typu, a wysłany do nas alkomat można odebrać w PUNKCIE ODBIORU w KRAKOWIE. Służymy również w sferze doradczej, a specjaliści naszego laboratorium przeprowadzą specjalistyczny przegląd dostarczonego do nas alkomatu. Kalibracja tych urządzeń pomiarowych, to nie jest wysoki koszt, ale daje pewność nieomylności odczytów tych urządzeń i właściwy promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Do Państwa należy jedynie dopilnować, aby serwisować swój alkomat zgodnie z załączoną instrukcją i wskazanym czasem użytkowania urządzenia do momentu następnej kalibracji czujników sensorycznych, które są urządzeniami o bardzo wysokiej czułości.

 

Kliencie z KRAKOWA I OKOLIC

zapraszamy do wysłania do naszego Laboratorium Kalibracji Alkomatów we Wrocławiu

twojego alkomatu, a z pewnością

będziesz zadowolony z jakości naszych usług i ceny serwisowej!

 

Wyślij swój alkomat na adres:

  

Kalibracja Alkomatów

Polskie Centrum Wzorcowania

ul. Grabiszyńska 89

53-503, Wrocław

Alkomaty to obecnie urządzenia codziennego użytku. Wykorzystują je osoby prywatne, zakłady pracy, służby porządkowe a także policja. Funkcjonalność tego typu sprzętów znacząco poprawia komfort i bezpieczeństwo, gdy masz jakiekolwiek wątpliwości, czy po spożytym alkoholu możesz już wsiąść za kierownicę. Trzeba jednak mieć świadomość, że każdy przyrząd tego typu powinien być regularnie sprawdzany w serwisie.

Kalibracja alkomatów (inaczej adiustacja) jest zabiegiem nierozerwalnie związanym z normalnym użytkowaniem wszystkich typów alkomatów. Częstotliwość kalibracji określa producent testera, a o konieczności jej przeprowadzenia urządzenie powiadomi nas wyświetlając komunikaty: SEN, CAL, ERR itp. Jeśli wyniki odbiegają od rzeczywistości, na przykład wynik 0,00% u osoby która spożywała alkohol lub odwrotnie, również powinniśmy oddać urządzenie do serwisu. Na częstotliwość kalibracji ma wpływ: rodzaj oraz model alkomatu, sposób jego użytkowania i warunki przechowywania a także wiek urządzenia. Adiustację alkomatu należy przeprowadzać nie rzadziej niż raz na 12 miesięcy nawet wówczas, gdy nie przekroczy się limitu testów (chyba, że producent zaleca inaczej). W trakcie kalibracji kontroluje się sensor urządzenia w taki sposób, by otrzymana wartość była zgodna z wzorem. Tylko systematyczna kalibracja zapewni prawidłowe oraz niezawodne wyniki pomiarów. Kalibracja alkomatów Kraków, Gdańsk, Warszawa, Rzeszów, Olsztyn – wszędzie tam znajdziesz punkty serwisowe. Możesz także swój alkomat przesłać do nas pocztą lub kurierem.

Używając alkomatu w sposób regularny, trzeba zachować wysoką czujność. Zdarza się bowiem, że pomimo iż nie minął jeszcze czas podany przez producenta bądź określona ilość testów nie została przekroczona, przyrząd może dać sygnał o konieczności wykonania kalibracji. W jaki sposób to sprawdzić? Wiele zależy od posiadanego modelu urządzenia. Niektóre z nich posiadają „przypominajki”, które dadzą znać, iż czas oddać sprzęt do kalibracji. Jeśli na wyświetlaczu pojawi się „CAL”, to wyraźny sygnał, że nadszedł czas na kalibrację.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl