Producenci
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost

KALIBRACJA I SERWIS – ŁÓDŹ

Alkomat sam w sobie nie jest urządzeniem należącym do nowości technologicznych, ale już od wielu lat jest dostępny na rynkach całego świata, lecz rozwój motoryzacji, a co za tym idzie wciąż zwiększająca się ilość nowych kierowców znacznie zwiększyło popyt na tego typu alkotestery. Również zwiększona liczba wypadków  nie tylko motoryzacyjnych, ale i również w sferach zawodowych wszystkich branż przemysłu sprawiła, że takie urządzenia stały się niezbędne w zapobieganiu zagrożeń związanych z czynnościami osób pod wpływem spożytego wcześniej alkoholu. Również związane z tym ewentualne sprawy karno-sądowe wymagają niezbitych dowodów na to, że osoba, która dopuściła się wykroczenia lub przestępstwa, bądź przyczyniła się do wypadku w pracy lub niedopatrzenia w wykonywaniu swoich obowiązków była faktycznie pod wpływem spożytego przez siebie alkoholu.

 

KALBRACJA ALKOMATÓW JEST NIEZBĘDNA, ABY BYĆ W 100% PEWNYM POMIARU

Nasze Laboratorium Kalibracji Alkomatów oferuje Państwu fachową kalibrację alkomatów wszelkiego typu, a wysłany do nas alkomat można odebrać w PUNKCIE ODBIORU w ŁODZI. Służymy również w sferze doradczej, a specjaliści naszego laboratorium przeprowadzą specjalistyczny przegląd dostarczonego do nas alkomatu. Kalibracja tych urządzeń pomiarowych, to nie jest wysoki koszt, ale daje pewność nieomylności odczytów tych urządzeń i właściwy promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Do Państwa należy jedynie dopilnować, aby serwisować swój alkomat zgodnie z załączoną instrukcją i wskazanym czasem użytkowania urządzenia do momentu następnej kalibracji czujników sensorycznych, które są urządzeniami o bardzo wysokiej czułości.

 

Kliencie z ŁODZI I OKOLIC

zapraszamy do wysłania do naszego Laboratorium Kalibracji Alkomatów we Wrocławiu

twojego alkomatu, a z pewnością

będziesz zadowolony z jakości naszych usług i ceny serwisowej!

 

Wyślij swój alkomat na adres:

  

Kalibracja Alkomatów

Polskie Centrum Wzorcowania

ul. Grabiszyńska 89

53-503, Wrocław

Kalibracja alkomatu to zabieg mający na celu ponowną konfigurację oprogramowania w oparciu o ściśle określony wzorzec. Tym wzorcem są próbki laboratoryjne alkoholu o określonym, stałym stężeniu. Zabieg kalibracji na pewno wymaga specjalistycznego sprzętu a także przeszkolonego personelu technicznego. Dlaczego twój tester alkoholu wymaga okresowej kalibracji? Każdy alkomat, nawet ten z „wyższej półki”, ulega rozkalibrowaniu podczas normalnego użytkowania. Po pewnym czasie pokazuje błędne wyniki. Stąd przyrządy te wymagają po pewnym czasie ponownego ustawienia danych wzorcowych. Częstotliwość kalibracji zależy między innymi od: typu urządzenia, jego wieku, intensywności użytkowania czy warunków w jakich był przechowywany. Zależnie od typu urządzenia kalibrację przeprowadza się co 6 do 12 miesięcy bądź co 200 – 300 przeprowadzonych testów. Jeśli nie oddasz urządzenia do serwisu na czas, sensor może ulec uszkodzeniu. Koszt kalibracji wzrośnie wówczas o zakup nowego czujnika. Jeśli nie przestrzega się instrukcji użytkowania, konieczna może być pozaplanowa kalibracja alkomatu. Tak sytuacja może mieć miejsce, gdy na przykład wykonasz badanie zaraz po spożyciu alkoholu. Prowadzi to do rozkalibrowania urządzenia, a nawet może trwale uszkodzić sensor. Cykliczna kalibracja alkomatu to 100 % pewności, że urządzenie działa poprawnie, bez względu na to kiedy zostało zakupione. Kalibracja wykonywana jest przy użyciu specjalnych symulatorów. Nie da się jej przeprowadzić w domowych warunkach. W jaki sposób znaleźć serwis w swoim mieście? To proste, w wyszukiwarkę wpisz hasło: kalibracja alkomatów Łódź. Możesz przynieść do nas swój alkomat osobiście lub wysłać go kurierem. Otrzymasz z powrotem w pełni sprawny alkomat prosto do domu. Pamiętaj, że prawidłowo skalibrowany tester alkoholu, to bezpieczeństwo twoje, innych uczestników ruchu drogowego czy twoich pracowników. To także ochrona przed prawnymi konsekwencjami. Nigdy nie wsiadaj po alkoholu za kierownicę – zbadaj się najpierw!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl