Producenci
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost

KALIBRACJA I SERWIS – LUBLIN

Alkomat sam w sobie nie jest urządzeniem należącym do nowości technologicznych, ale już od wielu lat jest dostępny na rynkach całego świata, lecz rozwój motoryzacji, a co za tym idzie wciąż zwiększająca się ilość nowych kierowców znacznie zwiększyło popyt na tego typu alkotestery. Również zwiększona liczba wypadków  nie tylko motoryzacyjnych, ale i również w sferach zawodowych wszystkich branż przemysłu sprawiła, że takie urządzenia stały się niezbędne w zapobieganiu zagrożeń związanych z czynnościami osób pod wpływem spożytego wcześniej alkoholu. Również związane z tym ewentualne sprawy karno-sądowe wymagają niezbitych dowodów na to, że osoba, która dopuściła się wykroczenia lub przestępstwa, bądź przyczyniła się do wypadku w pracy lub niedopatrzenia w wykonywaniu swoich obowiązków była faktycznie pod wpływem spożytego przez siebie alkoholu.

 

KALBRACJA ALKOMATÓW JEST NIEZBĘDNA, ABY BYĆ W 100% PEWNYM POMIARU

Nasze Laboratorium Kalibracji Alkomatów oferuje Państwu fachową kalibrację alkomatów wszelkiego typu, a wysłany do nas alkomat można odebrać w PUNKCIE ODBIORU w LUBLINIE. Służymy również w sferze doradczej, a specjaliści naszego laboratorium przeprowadzą specjalistyczny przegląd dostarczonego do nas alkomatu. Kalibracja tych urządzeń pomiarowych, to nie jest wysoki koszt, ale daje pewność nieomylności odczytów tych urządzeń i właściwy promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Do Państwa należy jedynie dopilnować, aby serwisować swój alkomat zgodnie z załączoną instrukcją i wskazanym czasem użytkowania urządzenia do momentu następnej kalibracji czujników sensorycznych, które są urządzeniami o bardzo wysokiej czułości.

 

Kliencie z LUBLINA I OKOLIC

zapraszamy do wysłania do naszego Laboratorium Kalibracji Alkomatów we Wrocławiu

twojego alkomatu, a z pewnością

będziesz zadowolony z jakości naszych usług i ceny serwisowej!

 

Wyślij swój alkomat na adres:

  

Kalibracja Alkomatów

Polskie Centrum Wzorcowania

ul. Grabiszyńska 89

53-503, Wrocław

Posiadając własny alkomat, możesz w łatwy i wygodny sposób sprawdzić poziom alkoholu w swoim organizmie. Na alkomat nie musisz wydać fortuny, a uratować ci on może nawet życie.

Mało kto jednak wie lub pamięta, że kupno alkotestu nie oznacza jeszcze końca wydatków. Takie urządzenia trzeba poddawać cyklicznej kalibracji, a więc dokonać korekty wyników. Jak często kalibrować alkomat? To zależy od modelu i typu urządzenia. Tańsze alkomaty (półprzewodnikowe, mniej dokładne) należy kalibrować po 6 miesiącach użytkowania. Jeśli zaś chodzi o dokładniejsze, elektrochemiczne alkomaty, trzeba je kalibrować po roku użytkowania. Wziąwszy pod uwagę koszt tej usługi (około 50 - 200 złotych) opłaci się zainwestować w alkomat z sensorem elektrochemicznym. Kupując alkomat zapytaj sprzedawcy, czy został on już skalibrowany. Nie ma typu alkomatu, który nie wymagałby kalibracji, chyba że zakupisz „jednorazówkę” którą po pewnym czasie eksploatacji po prostu wyrzucisz. Niektóre modele przypominają o nadchodzącym czasie serwisowania. Alkomat może ulec szybszemu rozkalibrowaniu na skutek niewłaściwego używania go lub przechowywania w nieodpowiednich warunkach. Powinno się ściśle przestrzegać zaleceń producenta: nie trzymać alkomatu w skrajnie niskich bądź wysokich temperaturach, nie przechowywać go w pobliżu alkoholu. Nie wolno używać alkomatu zaraz po wypiciu alkoholu, po jedzeniu czy wypaleniu papierosa (koniecznie przepłucz usta wodą). Jak znaleźć serwis zajmujący się kalibracją alkomatów? Kalibracja alkomatów Lublin, Warszawa, Gdańsk, Poznań, Bydgoszcz – w każdym większym mieście znajdziesz taki punkt. Już na etapie zakupu alkomatu dowiedz się, czy sprzedawca ma w ofercie również kalibrację alkomatów. Wybierz alkomat znanej marki, najlepiej z sensorem elektrochemicznym (jest dokładniejszy), będzie wymagał on rzadszej kalibracji co w dłuższej perspektywie przyniesie ci spore oszczędności. Wybierz profesjonalnego, doświadczonego  sprzedawcę, który z pewnością dobrze ci doradzi i dobierze alkomat zgodnie z twoimi potrzebami.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl