Producenci
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost

KALIBRACJA I SERWIS – OLSZTYN

Alkomat sam w sobie nie jest urządzeniem należącym do nowości technologicznych, ale już od wielu lat jest dostępny na rynkach całego świata, lecz rozwój motoryzacji, a co za tym idzie wciąż zwiększająca się ilość nowych kierowców znacznie zwiększyło popyt na tego typu alkotestery. Również zwiększona liczba wypadków  nie tylko motoryzacyjnych, ale i również w sferach zawodowych wszystkich branż przemysłu sprawiła, że takie urządzenia stały się niezbędne w zapobieganiu zagrożeń związanych z czynnościami osób pod wpływem spożytego wcześniej alkoholu. Również związane z tym ewentualne sprawy karno-sądowe wymagają niezbitych dowodów na to, że osoba, która dopuściła się wykroczenia lub przestępstwa, bądź przyczyniła się do wypadku w pracy lub niedopatrzenia w wykonywaniu swoich obowiązków była faktycznie pod wpływem spożytego przez siebie alkoholu.

 

KALBRACJA ALKOMATÓW JEST NIEZBĘDNA, ABY BYĆ W 100% PEWNYM POMIARU

Nasze Laboratorium Kalibracji Alkomatów oferuje Państwu fachową kalibrację alkomatów wszelkiego typu, a wysłany do nas alkomat można odebrać w PUNKCIE ODBIORU w OLSZTYNIE. Służymy również w sferze doradczej, a specjaliści naszego laboratorium przeprowadzą specjalistyczny przegląd dostarczonego do nas alkomatu. Kalibracja tych urządzeń pomiarowych, to nie jest wysoki koszt, ale daje pewność nieomylności odczytów tych urządzeń i właściwy promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Do Państwa należy jedynie dopilnować, aby serwisować swój alkomat zgodnie z załączoną instrukcją i wskazanym czasem użytkowania urządzenia do momentu następnej kalibracji czujników sensorycznych, które są urządzeniami o bardzo wysokiej czułości.

 

Kliencie z OLSZTYNA I OKOLIC

zapraszamy do wysłania do naszego Laboratorium Kalibracji Alkomatów we Wrocławiu

twojego alkomatu, a z pewnością

będziesz zadowolony z jakości naszych usług i ceny serwisowej!

 

Wyślij swój alkomat na adres:

  

Kalibracja Alkomatów

Polskie Centrum Wzorcowania

ul. Grabiszyńska 89

53-503, Wrocław

Każde narzędzie, które pomaga w podjęciu decyzji o bezpieczeństwie – a alkomat do tej grupy niewątpliwie należy – musi być okresowo serwisowane. Kalibracja alkomatu jest więc niezbędna, by wbudowany w alkomat czujnik (elektrochemiczny bądź półprzewodnikowy) podawał prawidłowe dane. Jeśli alkomat zostanie poddany szeregowi testów diagnostycznych w specjalistycznym laboratorium, wówczas możesz mieć pewność, że działa on sprawnie a jego wyniki będą w 100 procentach precyzyjne. Jeżeli chodzi o proces kalibracji, to wygląda on tak: przyniesiony lub przysłany przez klienta alkomat przekazany zostaje technikom. Po oględzinach technik podejmuje decyzję o skalibrowaniu urządzenia lub wymianie czujnika na nowy, bowiem należy mieć na uwadze, że zwłaszcza w przypadku tańszych urządzeń czujniki mogą się zużyć. Kalibracja polega na podawaniu do komory pomiarowej alkomatu powietrza o ściśle określonej zawartości alkoholu i weryfikacji jego wskazań. Jeżeli wskazania te odbiegają od rzeczywistej zawartości alkoholu, to alkomat zostaje skalibrowany. Następnie alkomat plombuje się i oddaje/odsyła klientowi. Kiedy należy skalibrować alkomat? Odpowiedź jest prosta – znajdziesz ją w instrukcji swojego alkomatu. Uniwersalna zasada jest taka: urządzenia półprzewodnikowe kalibruje się maksymalnie po 300 pomiarach, jednak nie rzadziej niż co pół roku (bez względu na ilość pomiarów które wykonano). Alkomaty elektrochemiczne kalibruje się rzadziej, po 500 – 1000 pomiarach lub raz do roku bez względu na ilość pomiarów. Najnowsze alkomaty wskazują, kiedy zbliża się czas kalibracji. Jak znaleźć punkt serwisowy zajmujący się kalibracją alkomatów? Bez względu na to, czy będzie to kalibracja alkomatów Olsztyn, kalibracja alkomatów Poznań czy kalibracja alkomatów Warszawa – musisz znaleźć licencjonowany serwis i powierzyć alkomat w ręce doświadczonych fachowców. Swój tester alkoholu możesz przynieść do nas osobiście, lub wysłać nam go pocztą lub kurierem. Zajmiemy się nim profesjonalnie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl