Producenci
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost

KALIBRACJA I SERWIS – OPOLE

Alkomat sam w sobie nie jest urządzeniem należącym do nowości technologicznych, ale już od wielu lat jest dostępny na rynkach całego świata, lecz rozwój motoryzacji, a co za tym idzie wciąż zwiększająca się ilość nowych kierowców znacznie zwiększyło popyt na tego typu alkotestery. Również zwiększona liczba wypadków  nie tylko motoryzacyjnych, ale i również w sferach zawodowych wszystkich branż przemysłu sprawiła, że takie urządzenia stały się niezbędne w zapobieganiu zagrożeń związanych z czynnościami osób pod wpływem spożytego wcześniej alkoholu. Również związane z tym ewentualne sprawy karno-sądowe wymagają niezbitych dowodów na to, że osoba, która dopuściła się wykroczenia lub przestępstwa, bądź przyczyniła się do wypadku w pracy lub niedopatrzenia w wykonywaniu swoich obowiązków była faktycznie pod wpływem spożytego przez siebie alkoholu.

 

KALBRACJA ALKOMATÓW JEST NIEZBĘDNA, ABY BYĆ W 100% PEWNYM POMIARU

Nasze Laboratorium Kalibracji Alkomatów oferuje Państwu fachową kalibrację alkomatów wszelkiego typu, a wysłany do nas alkomat można odebrać w PUNKCIE ODBIORU w OPOLU. Służymy również w sferze doradczej, a specjaliści naszego laboratorium przeprowadzą specjalistyczny przegląd dostarczonego do nas alkomatu. Kalibracja tych urządzeń pomiarowych, to nie jest wysoki koszt, ale daje pewność nieomylności odczytów tych urządzeń i właściwy promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Do Państwa należy jedynie dopilnować, aby serwisować swój alkomat zgodnie z załączoną instrukcją i wskazanym czasem użytkowania urządzenia do momentu następnej kalibracji czujników sensorycznych, które są urządzeniami o bardzo wysokiej czułości.

 

Kliencie z OPOLA I OKOLIC

zapraszamy do wysłania do naszego Laboratorium Kalibracji Alkomatów we Wrocławiu

twojego alkomatu, a z pewnością

będziesz zadowolony z jakości naszych usług i ceny serwisowej!

 

Wyślij swój alkomat na adres:

 

Kalibracja Alkomatów

Polskie Centrum Wzorcowania

ul. Grabiszyńska 89

53-503, Wrocław

Kalibracja alkomatu to zestrojenie jego wewnętrznego oprogramowania z niezwykle czułym sensorem przyrządu. Tym sposobem pomiar jest precyzyjny i nie pojawiają się w nim błędy. Okresowe powtarzanie tego zabiegu jest niezbędne dla prawidłowego odczytu

Pominięcie go skutkować może zakłóceniem pracy urządzenia bądź nawet całkowitym rozstrojeniem alkomatu. O tym jak często należy kalibrować alkomat, decyduje kilka czynników, między innymi: typ sensora oraz częstotliwość dokonywanych pomiarów. Jeśli chodzi o tańsze alkomaty, kalibracja jest konieczna już po kilkudziesięciu użyciach. Droższe urządzenia wymagają kalibracji po kilkuset pomiarach.

Samodzielne kalibrowanie alkomatów nie jest opłacalne, ponieważ należałoby się zaopatrzyć w kosztowne urządzenia: symulator wdechu i tak zwane wzorce alkoholu. Proces ten należy przeprowadzić w odpowiednich warunkach, należy zachować właściwą temperaturę i wilgotność powietrza. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest oddanie urządzenia do serwisu. Jak znaleźć serwis w swoim mieście? Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę frazę „kalibracja alkomatów Opole”.  

U naszych specjalistów skalibrujesz alkomat szybko i niedrogo. Przyjmujemy alkomaty w punktach stacjonarnych, ale możesz także przysłać do nas swoje urządzenie, odeślemy ci je po kalibracji i dokładnym sprawdzeniu wszystkich parametrów. Czasami zdarza się tak, że kalibracja konieczna będzie jeszcze przed określonym wcześniej terminem. Będzie to nieuniknione jeśli urządzenie: za każdym razem wskazuje maksymalny wynik, przekracza zakres pomiaru, nie ma reakcji po odliczeniu czasu do testu, bądź też na wyświetlaczu pojawia się komunikat o błędzie. Może tak się zdarzyć także wtedy, gdy urządzenie przechowywane było w pobliżu alkoholowych napojów. Poza planowa kalibracja może być również konieczna, jeżeli badanie przeprowadzono bezpośrednio po spożyciu alkoholu. Do urządzenia może się wówczas dostać duża dawka alkoholu a to może rozkalibrować alkomat. Od spożycia alkoholu do badania należy zachować 30-45 minutowy odstęp czasowy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl