Producenci
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost

KALIBRACJA I SERWIS – PABIANICE

Alkomat sam w sobie nie jest urządzeniem należącym do nowości technologicznych, ale już od wielu lat jest dostępny na rynkach całego świata, lecz rozwój motoryzacji, a co za tym idzie wciąż zwiększająca się ilość nowych kierowców znacznie zwiększyło popyt na tego typu alkotestery. Również zwiększona liczba wypadków  nie tylko motoryzacyjnych, ale i również w sferach zawodowych wszystkich branż przemysłu sprawiła, że takie urządzenia stały się niezbędne w zapobieganiu zagrożeń związanych z czynnościami osób pod wpływem spożytego wcześniej alkoholu. Również związane z tym ewentualne sprawy karno-sądowe wymagają niezbitych dowodów na to, że osoba, która dopuściła się wykroczenia lub przestępstwa, bądź przyczyniła się do wypadku w pracy lub niedopatrzenia w wykonywaniu swoich obowiązków była faktycznie pod wpływem spożytego przez siebie alkoholu.

 

KALBRACJA ALKOMATÓW JEST NIEZBĘDNA, ABY BYĆ W 100% PEWNYM POMIARU

Nasze Laboratorium Kalibracji Alkomatów oferuje Państwu fachową kalibrację alkomatów wszelkiego typu, a wysłany do nas alkomat można odebrać w PUNKCIE ODBIORU w PABIANICACH. Służymy również w sferze doradczej, a specjaliści naszego laboratorium przeprowadzą specjalistyczny przegląd dostarczonego do nas alkomatu. Kalibracja tych urządzeń pomiarowych, to nie jest wysoki koszt, ale daje pewność nieomylności odczytów tych urządzeń i właściwy promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Do Państwa należy jedynie dopilnować, aby serwisować swój alkomat zgodnie z załączoną instrukcją i wskazanym czasem użytkowania urządzenia do momentu następnej kalibracji czujników sensorycznych, które są urządzeniami o bardzo wysokiej czułości.

 

Kliencie z PABIANIC I OKOLIC

zapraszamy do wysłania do naszego Laboratorium Kalibracji Alkomatów we Wrocławiu

twojego alkomatu, a z pewnością

będziesz zadowolony z jakości naszych usług i ceny serwisowej!

 

Wyślij swój alkomat na adres:

  

Kalibracja Alkomatów

Polskie Centrum Wzorcowania

ul. Grabiszyńska 89

53-503, Wrocław

Wybór testera alkoholu jest niezwykle istotny, bowiem mało precyzyjny alkomat nie przyda ci się na nic, a wręcz może narazić cię na niebezpieczeństwo. Na co zwrócić uwagę kupując nowy alkomat? Sensor (czujnik) – to „serce” każdego alkomatu. Najbardziej popularne są dwa typy sensorów – elektrochemiczny i półprzewodnikowy. Ten pierwszy jest bardziej precyzyjny i wymaga rzadszej kalibracji.

- dokładność pomiaru – to ważna sprawa, bowiem wartość wyświetlana na wyświetlaczu ma znaczenie,

- częstotliwość kalibracji – każdy alkomat wymagać będzie okresowego przeglądu i kalibracji. Istotne jest jak często,

- zakres pomiaru – najczęstszy zakres to od 0 do 4 promili,

- kontrola temperatury – za wysoka bądź za niska temperatura ma wpływ na odczyt, również może uszkodzić alkomat,

- detektor oddechu – niektóre modele informują, czy objętość powietrza była dostateczna,

- wymiary – rozmiar oraz waga urządzenia wpłyną na wygodę użytkowania i przechowywania. Małe, lekkie testery można zabrać z sobą wszędzie.

Przede wszystkim zwróć uwagę na to, jaki sensor posiada urządzenie, które zamierzasz kupić. Jest to najistotniejsza część całego przyrządu. Atutem alkomatów półprzewodnikowych jest ich niska cena, natomiast wadą ich mała precyzja. W porównaniu  z czujnikami elektrochemicznymi, są mniej dokładne. Mało tego, wymagają częstszej kalibracji (raz na sześć miesięcy). Alkomaty z sensorem elektrochemicznym są precyzyjniejsze. Potrafią dokładnie określić stężenie alkoholu w wydychanym powietrzu w promilach, niektóre nawet z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku. Są one czułe jedynie na alkohol etylowy, inne chemiczne związki nie zakłócą pomiaru. To właśnie tego typu urządzenia wykorzystywane są przez służby porządkowe, w tym policję.

Bez względu na to, które urządzenie wybierzesz, jak wyżej wspomniano – wymagać ono będzie okresowej kalibracji. Nie przeprowadzisz jej samodzielnie, ponieważ proces ten wymaga zaawansowanego sprzętu i przeszkolonego personelu. Wpisz w wyszukiwarkę „kalibracja alkomatów Pabianice” i znajdź serwis blisko ciebie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl