Producenci
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost

KALIBRACJA I SERWIS – POZNAŃ

Alkomat sam w sobie nie jest urządzeniem należącym do nowości technologicznych, ale już od wielu lat jest dostępny na rynkach całego świata, lecz rozwój motoryzacji, a co za tym idzie wciąż zwiększająca się ilość nowych kierowców znacznie zwiększyło popyt na tego typu alkotestery. Również zwiększona liczba wypadków  nie tylko motoryzacyjnych, ale i również w sferach zawodowych wszystkich branż przemysłu sprawiła, że takie urządzenia stały się niezbędne w zapobieganiu zagrożeń związanych z czynnościami osób pod wpływem spożytego wcześniej alkoholu. Również związane z tym ewentualne sprawy karno-sądowe wymagają niezbitych dowodów na to, że osoba, która dopuściła się wykroczenia lub przestępstwa, bądź przyczyniła się do wypadku w pracy lub niedopatrzenia w wykonywaniu swoich obowiązków była faktycznie pod wpływem spożytego przez siebie alkoholu.

 

KALBRACJA ALKOMATÓW JEST NIEZBĘDNA, ABY BYĆ W 100% PEWNYM POMIARU

Nasze Laboratorium Kalibracji Promil-Lab oferuje Państwu fachową kalibrację alkomatów wszelkiego typu, a wysłany do nas alkomat można odebrać w PUNKCIE ODBIORU w POZNANIU. Służymy również w sferze doradczej, a specjaliści naszego laboratorium przeprowadzą specjalistyczny przegląd dostarczonego do nas alkomatu. Kalibracja tych urządzeń pomiarowych, to nie jest wysoki koszt, ale daje pewność nieomylności odczytów tych urządzeń i właściwy promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Do Państwa należy jedynie dopilnować, aby serwisować swój alkomat zgodnie z załączoną instrukcją i wskazanym czasem użytkowania urządzenia do momentu następnej kalibracji czujników sensorycznych, które są urządzeniami o bardzo wysokiej czułości.

 

Kliencie z POZNANIA I OKOLIC

zapraszamy do wysłania do naszego Laboratorium Kalibracji we Wrocławiu

twojego alkomatu, a z pewnością

będziesz zadowolony z jakości naszych usług i ceny serwisowej!

 

Wyślij swój alkomat na adres:

 

Kalibracja Alkomatów

Polskie Centrum Wzorcowania

ul. Grabiszyńska 89

53-503, Wrocław

Kalibracja alkomatów jest technicznym procesem nierozerwalnie powiązanym z użytkowaniem tych urządzeń. Powinna wykonywana być po określonej ilości pomiarów bądź w ściśle określonych odstępach czasowych zależnie od typu oraz modelu urządzenia. Zabieg ten przeprowadza się według zaleceń producenta. Częstotliwość kalibracji zależy od wieku urządzenia, od jego modelu i od sposobu jego przechowywania oraz użytkowania. Kalibracja polega na ponownym skonfigurowaniu alkomatu, a więc zaprogramowaniu wzorcowej bazy danych. O nieodzowności przeprowadzenia kalibracji zwykle świadczą komunikaty takie jak SEN, CAL itp. a także wyniki odbiegające od rzeczywistości. Przykładowo jeśli osoba poddana badaniu nie piła alkoholu a wynik wskazuje powyżej 0,00%, należy alkomat oddać do skalibrowania. Odwrotna sytuacja – osoba badana piła alkohol a na wyświetlaczu urządzenia widnieje napis 0,00% wówczas również oddać je należy jak najszybciej do punktu świadczącego takie usługi. Może być to kalibracja alkomatów Poznań, kalibracja alkomatów Warszawa, kalibracja alkomatów Gdańsk lub kalibracja Olsztyn – ważne by był to licencjonowany serwis w którym pracują przeszkoleni technicy. Nie skalibrowany alkomat nie będzie działał poprawnie! Kupując nowe urządzenie zapytaj sprzedawcę, czy w jego zakresie usług mieści się kalibracja alkomatów. Postaw na droższe urządzenie z sensorem elektrochemicznym – będzie dokładniejsze. Mało tego, taki tester będzie wymagał rzadszej kalibracji (raz do roku). W dłuższej perspektywie jest to na pewno zakup w wyższym stopniu opłacalny. Jeśli kupujesz alkomat, który służyć ma badaniu większej ilości osób (na przykład pracowników), wybierz urządzenie bezkontaktowe, zaoszczędzisz sporo na ustnikach. Za każdym razem przestrzegaj instrukcji użytkowania alkomatu: nie dmuchaj w alkomat zaraz po jedzeniu, zaraz po alkoholu bądź zaraz po wypaleniu papierosa. Przechowuj swoje urządzenie w domu (nie w samochodzie, gdzie byłby narażony na skrajnie wysokie, skrajnie niskie temperatury bądź wysoką wilgotność).

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl