Producenci
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost

KALIBRACJA I SERWIS – PRUSZKÓW

Alkomat sam w sobie nie jest urządzeniem należącym do nowości technologicznych, ale już od wielu lat jest dostępny na rynkach całego świata, lecz rozwój motoryzacji, a co za tym idzie wciąż zwiększająca się ilość nowych kierowców znacznie zwiększyło popyt na tego typu alkotestery. Również zwiększona liczba wypadków  nie tylko motoryzacyjnych, ale i również w sferach zawodowych wszystkich branż przemysłu sprawiła, że takie urządzenia stały się niezbędne w zapobieganiu zagrożeń związanych z czynnościami osób pod wpływem spożytego wcześniej alkoholu. Również związane z tym ewentualne sprawy karno-sądowe wymagają niezbitych dowodów na to, że osoba, która dopuściła się wykroczenia lub przestępstwa, bądź przyczyniła się do wypadku w pracy lub niedopatrzenia w wykonywaniu swoich obowiązków była faktycznie pod wpływem spożytego przez siebie alkoholu.

 

KALBRACJA ALKOMATÓW JEST NIEZBĘDNA, ABY BYĆ W 100% PEWNYM POMIARU

Nasze Laboratorium Kalibracji Alkomatów oferuje Państwu fachową kalibrację alkomatów wszelkiego typu, a wysłany do nas alkomat można odebrać w PUNKCIE ODBIORU w PRUSZKOWIE. Służymy również w sferze doradczej, a specjaliści naszego laboratorium przeprowadzą specjalistyczny przegląd dostarczonego do nas alkomatu. Kalibracja tych urządzeń pomiarowych, to nie jest wysoki koszt, ale daje pewność nieomylności odczytów tych urządzeń i właściwy promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Do Państwa należy jedynie dopilnować, aby serwisować swój alkomat zgodnie z załączoną instrukcją i wskazanym czasem użytkowania urządzenia do momentu następnej kalibracji czujników sensorycznych, które są urządzeniami o bardzo wysokiej czułości.

 

Kliencie z PRUSZKOWA I OKOLIC

zapraszamy do wysłania do naszego Laboratorium Kalibracji Alkomatów we Wrocławiu

twojego alkomatu, a z pewnością

będziesz zadowolony z jakości naszych usług i ceny serwisowej!

 

Wyślij swój alkomat na adres:

 

 

Kalibracja Alkomatów

Polskie Centrum Wzorcowania

ul. Grabiszyńska 89

53-503, Wrocław

Okresowa kalibracja alkomatów jest konieczna, jeśli chcemy by urządzenie podawało precyzyjne wyniki. Nie jest to prosta czynność, przeprowadzana jest w odpowiednich warunkach (wilgotności i temperatury powietrza, siły przepływu, stałego stężenia alkoholu) i przez przeszkolony personel. Częstotliwość kalibracji zależna jest od wielu czynników, między innymi od modelu urządzenia, rodzaju sensora. Za właściwe działanie przyrządu odpowiadają takie elementy jak: sensor, port serwisowy, mikroprocesor, oprogramowanie, układ zasilający oraz przetwarzający powietrze.

Przeczytaj instrukcje, producent zamieszcza informacje z jaką częstotliwością należy dany model kalibrować.

 

Zazwyczaj kalibracja jest wymagana:

- po wykonaniu około 1500 pomiarów bądź co 6 – 12  miesięcy,

- jeżeli u osoby, która nie spożywała alkoholu alkomat wskazuje wartość wyższą niż 0,00 %,

- jeżeli u osoby, która spożywała alkohol, wyświetla się wartość 0,00 %,

- jeżeli badanie miało miejsce tuż po spożyciu alkoholu (do 30 minut), przed użyciem alkomatu przepłucz usta wodą,

- jeżeli wyświetla się CAL,

- jeżeli alkomat przechowywany był w pobliżu alkoholi – w takiej sytuacji alkomat może ulec rozkalibrowaniu.

Im tańszy zakupisz alkomat, tym częstszych będzie wymagał kalibracji. Miej to na względzie wybierając model dla siebie. Może się okazać, iż początkowo wyższy wydatek będzie bardziej opłacalny, gdyż będziesz mniej wydawać na kalibracje.

Kalibracja alkomatów Pruszków, Warszawa, Gdańsk – w tych i wielu innych miastach znajdziesz profesjonalistów, którzy przeprowadzą kalibrację zdalnie lub w punkcie stacjonarnym.

W jaki sposób zadbać o higienę ustników? Ustniki jednorazowe trzeba wymienić po każdym użyciu. Nie można wykonywać wielokrotnego pomiaru tym samym ustnikiem, ponieważ wyniki nie będą wiarygodne. Jeżeli twoje urządzenie posiada ustnik wielorazowego użytku, po każdym użyciu po prostu umyj ustnik. Zawsze stosuj się do zaleceń producenta.

Pamiętaj – nigdy nie wsiadaj za kierownicę po alkoholu, dbaj o bezpieczeństwo swoje i innych!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl