Producenci
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost

KALIBRACJA I SERWIS – PRZEMYŚL

Alkomat sam w sobie nie jest urządzeniem należącym do nowości technologicznych, ale już od wielu lat jest dostępny na rynkach całego świata, lecz rozwój motoryzacji, a co za tym idzie wciąż zwiększająca się ilość nowych kierowców znacznie zwiększyło popyt na tego typu alkotestery. Również zwiększona liczba wypadków  nie tylko motoryzacyjnych, ale i również w sferach zawodowych wszystkich branż przemysłu sprawiła, że takie urządzenia stały się niezbędne w zapobieganiu zagrożeń związanych z czynnościami osób pod wpływem spożytego wcześniej alkoholu. Również związane z tym ewentualne sprawy karno-sądowe wymagają niezbitych dowodów na to, że osoba, która dopuściła się wykroczenia lub przestępstwa, bądź przyczyniła się do wypadku w pracy lub niedopatrzenia w wykonywaniu swoich obowiązków była faktycznie pod wpływem spożytego przez siebie alkoholu.

 

KALBRACJA ALKOMATÓW JEST NIEZBĘDNA, ABY BYĆ W 100% PEWNYM POMIARU

Nasze Laboratorium Kalibracji Alkomatów oferuje Państwu fachową kalibrację alkomatów wszelkiego typu, a wysłany do nas alkomat można odebrać w PUNKCIE ODBIORU w PRZEMYŚLU. Służymy również w sferze doradczej, a specjaliści naszego laboratorium przeprowadzą specjalistyczny przegląd dostarczonego do nas alkomatu. Kalibracja tych urządzeń pomiarowych, to nie jest wysoki koszt, ale daje pewność nieomylności odczytów tych urządzeń i właściwy promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Do Państwa należy jedynie dopilnować, aby serwisować swój alkomat zgodnie z załączoną instrukcją i wskazanym czasem użytkowania urządzenia do momentu następnej kalibracji czujników sensorycznych, które są urządzeniami o bardzo wysokiej czułości.

 

Kliencie z PRZEMYŚLA I OKOLIC

zapraszamy do wysłania do naszego Laboratorium Kalibracji Alkomatów we Wrocławiu

twojego alkomatu, a z pewnością

będziesz zadowolony z jakości naszych usług i ceny serwisowej!

 

Wyślij swój alkomat na adres: 

 

Kalibracja Alkomatów

Polskie Centrum Wzorcowania

ul. Grabiszyńska 89

53-503, Wrocław

Zastanawiasz się czym jest kalibracja alkomatów? Czemu ona służy? Jak często kalibrować alkomat? Kalibracja to proces kontrolno – optymalizacyjny, polegający na zweryfikowaniu wyników alkomatu w rezultatami podanymi przez wzorzec. Przeprowadza się ją z wykorzystaniem ściśle określonych wzorców etanolu i przy użyciu specjalnych przyrządów, tak zwanych symulatorów wydechu. W trakcie kalibracji ma miejsce regulacja sensora, tak by urządzenie poprawnie wskazywało zawartość alkoholu u badanej osoby.

Jak często należy przeprowadzać kalibrację? Alkomat to urządzenie pomiarowe, które musi być kalibrowane cyklicznie. To bardzo istotne, gdyż zapewnia prawidłowe działanie urządzenia i poprawne wyniki badań. Zapewnia też sprawne działanie alkomatu i chroni sensor przed uszkodzeniem. Cykliczna kalibracja sprawia, że reperacja urządzenia czy sensora jest wymagana rzadko. To, jak często kalibrować alkomat sprawdzimy w jego instrukcji obsługi. Wynika to z modelu jaki posiadamy oraz jego przeznaczenia. Zwykle alkomaty elektrochemiczne kalibruje się co 12 miesięcy bądź co 500 pomiarów, natomiast alkomaty półprzewodnikowe muszą być poddane kalibracji co 6 miesięcy bądź co 200 pomiarów.

Dlaczego alkomat ulega rozkalibrowaniu? Każdy alkomat podczas eksploatacji ulega rozregulowaniu. Następuje to w naturalny sposób bądź w rezultacie oddziaływania niekorzystnych zewnętrznych czynników, takich jak na przykład: zbyt niska lub zbyt wysoka temperatura, zbyt wysoka wilgotność powietrza czy też zapylenie. Na rozkalibrowanie alkomatu wpływa również sposób i intensywność używania urządzenia.

Kalibracja alkomatów jest bardzo ważna dla poprawnego działania urządzenia, stąd należy przeprowadzać ją w specjalistycznych laboratoriach. Możesz to zrobić w naszym laboratorium w punktach stacjonarnych lub wysyłając do nas swoje urządzenie. Kalibracja alkomatów Przemyśl, Gdańsk, Warszawa, Poznań, Kraków – w każdym większym mieście znajdziesz profesjonalnie wyposażone laboratorium, gdzie kalibracja wykonywana jest na najwyższym poziomie.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl