Producenci
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost

KALIBRACJA I SERWIS – RADOM

Alkomat sam w sobie nie jest urządzeniem należącym do nowości technologicznych, ale już od wielu lat jest dostępny na rynkach całego świata, lecz rozwój motoryzacji, a co za tym idzie wciąż zwiększająca się ilość nowych kierowców znacznie zwiększyło popyt na tego typu alkotestery. Również zwiększona liczba wypadków  nie tylko motoryzacyjnych, ale i również w sferach zawodowych wszystkich branż przemysłu sprawiła, że takie urządzenia stały się niezbędne w zapobieganiu zagrożeń związanych z czynnościami osób pod wpływem spożytego wcześniej alkoholu. Również związane z tym ewentualne sprawy karno-sądowe wymagają niezbitych dowodów na to, że osoba, która dopuściła się wykroczenia lub przestępstwa, bądź przyczyniła się do wypadku w pracy lub niedopatrzenia w wykonywaniu swoich obowiązków była faktycznie pod wpływem spożytego przez siebie alkoholu.

 

KALBRACJA ALKOMATÓW JEST NIEZBĘDNA, ABY BYĆ W 100% PEWNYM POMIARU

Nasze Laboratorium Kalibracji Alkomatów oferuje Państwu fachową kalibrację alkomatów wszelkiego typu, a wysłany do nas alkomat można odebrać w PUNKCIE ODBIORU w RADOMIU. Służymy również w sferze doradczej, a specjaliści naszego laboratorium przeprowadzą specjalistyczny przegląd dostarczonego do nas alkomatu. Kalibracja tych urządzeń pomiarowych, to nie jest wysoki koszt, ale daje pewność nieomylności odczytów tych urządzeń i właściwy promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Do Państwa należy jedynie dopilnować, aby serwisować swój alkomat zgodnie z załączoną instrukcją i wskazanym czasem użytkowania urządzenia do momentu następnej kalibracji czujników sensorycznych, które są urządzeniami o bardzo wysokiej czułości.

 

Kliencie z RADOMIA I OKOLIC

zapraszamy do wysłania do naszego Laboratorium Kalibracji Alkomatów we Wrocławiu

twojego alkomatu, a z pewnością

będziesz zadowolony z jakości naszych usług i ceny serwisowej!

 

Wyślij swój alkomat na adres:

  

Kalibracja Alkomatów

Polskie Centrum Wzorcowania

ul. Grabiszyńska 89

53-503, Wrocław

Alkomat to urządzenie, które jasno rozwiąże dylemat – czy jestem już gotowy by wsiąść za kierownicę. Jednak alkomat to urządzenie, które wymaga regularnego przeglądu. W jaki sposób i jak często trzeba kalibrować alkomat?

Obecnie rynek oferuje liczne modele alkomatów. W sklepach kupimy zarówno urządzenia jednorazowego użytku, jak też alkomaty profesjonalne. Skupić powinniśmy się jedynie na urządzeniach posiadających odpowiedni atest. Bez względu na to, czy ma to być alkomat osobisty, czy urządzenie przeznaczone do badania większej grupy osób (alkomat dla firm), idealnym wyborem będzie alkomat elektrochemiczny. Jest to urządzenie najnowszej generacji, które posiada wbudowany sensor elektrochemiczny. Wyróżnia go precyzja pomiarów oraz niezawodność. Jest to rodzaj alkomatu najczęściej wybierany przez służby mundurowe czy właścicieli firm. Kalibracja (adiustacja) alkomatu jest zabiegiem niezbędnym do prawidłowej jego pracy. Od niej zależy niezawodne działanie urządzenia i precyzyjne wyniki pomiarów. Kalibracja musi być przeprowadzana cyklicznie. W instrukcji alkomatu znajdziesz zalecenia producenta co do częstotliwości kalibracji. Jeżeli chodzi o alkomaty elektrochemiczne, kalibracja musi być przeprowadzana co 500 pomiarów bądź co 12 miesięcy (w zależności od modelu – nawet co 1000 pomiarów). Urządzenie podczas kalibracji przełączane zostaje w tryb serwisowy. Następnie urządzenie poddane zostaje testom wzorców alkoholu przy użyciu specjalistycznych maszyn. Wysokiej jakości sprzęt to gwarancja najlepszych wyników. Częstotliwość kalibracji zależy też od sposobu użytkowania oraz przechowywania urządzenia. Jeżeli alkomat wykorzystywany był zaraz po spożyciu alkoholu – należy poddać go kalibracji. Jeśli przechowywany był w zbyt wysokich lub niskich temperaturach, w nazbyt wilgotnym otoczeniu, czy też w pobliżu alkoholu – również należy go skalibrować.

Jak znaleźć serwis w swoim mieście? Wystarczy wpisać w przeglądarkę: kalibracja alkomatów Radom, by z łatwością znaleźć laboratorium.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl