Producenci
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost

KALIBRACJA I SERWIS – RZESZÓW

Alkomat sam w sobie nie jest urządzeniem należącym do nowości technologicznych, ale już od wielu lat jest dostępny na rynkach całego świata, lecz rozwój motoryzacji, a co za tym idzie wciąż zwiększająca się ilość nowych kierowców znacznie zwiększyło popyt na tego typu alkotestery. Również zwiększona liczba wypadków  nie tylko motoryzacyjnych, ale i również w sferach zawodowych wszystkich branż przemysłu sprawiła, że takie urządzenia stały się niezbędne w zapobieganiu zagrożeń związanych z czynnościami osób pod wpływem spożytego wcześniej alkoholu. Również związane z tym ewentualne sprawy karno-sądowe wymagają niezbitych dowodów na to, że osoba, która dopuściła się wykroczenia lub przestępstwa, bądź przyczyniła się do wypadku w pracy lub niedopatrzenia w wykonywaniu swoich obowiązków była faktycznie pod wpływem spożytego przez siebie alkoholu.

 

KALBRACJA ALKOMATÓW JEST NIEZBĘDNA, ABY BYĆ W 100% PEWNYM POMIARU

Nasze Laboratorium Kalibracji Alkomatów oferuje Państwu fachową kalibrację alkomatów wszelkiego typu, a wysłany do nas alkomat można odebrać w PUNKCIE ODBIORU w RZESZOWIE. Służymy również w sferze doradczej, a specjaliści naszego laboratorium przeprowadzą specjalistyczny przegląd dostarczonego do nas alkomatu. Kalibracja tych urządzeń pomiarowych, to nie jest wysoki koszt, ale daje pewność nieomylności odczytów tych urządzeń i właściwy promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Do Państwa należy jedynie dopilnować, aby serwisować swój alkomat zgodnie z załączoną instrukcją i wskazanym czasem użytkowania urządzenia do momentu następnej kalibracji czujników sensorycznych, które są urządzeniami o bardzo wysokiej czułości.

 

Kliencie z RZESZOWA I OKOLIC

zapraszamy do wysłania do naszego Laboratorium Kalibracji Alkomatów we Wrocławiu

twojego alkomatu, a z pewnością

będziesz zadowolony z jakości naszych usług i ceny serwisowej!

 

Wyślij swój alkomat na adres:

  

Kalibracja Alkomatów

Polskie Centrum Wzorcowania

ul. Grabiszyńska 89

53-503, Wrocław

Kalibracja alkomatów jest to proces regulacji sensora urządzenia z oprogramowaniem w taki sposób, by wartość wtłaczanego do alkomatu powietrza z oparami alkoholu na wyświetlaczy była identyczna, jak wartość podana na butelce odczynnika. Czynność ta przeprowadzana jest zawsze w odpowiednich warunkach (właściwa wilgotność powietrza, temperatura, stałe stężenie alkoholu, odpowiednia siła przepływu itp.) i przez dobrze przeszkolony personel techniczny.

Kiedy należy oddać alkomat do kalibracji?

- kalibrację trzeba przeprowadzić po wykonaniu 100-1500 pomiarów bądź co 6-12 miesięcy (zależnie od modelu urządzenia oraz specyfikacji producenta),

- jeżeli badana osoba spożyła alkohol, natomiast wynik wskazuje 0,00 %,

- jeżeli badana osoba nie spożyła alkoholu, natomiast wynik badania jest inny niż 0,00%,

- jeżeli badanie miało miejsce tuż po spożyciu alkoholu (uderzeniowa dawka alkoholu w wydychanym powietrzu potrafi rozkalibrować alkomat lub nawet go uszkodzić),

- jeżeli na wyświetlaczu widnieje napis CAL albo SER,

- jeżeli po wykonaniu kilku badań w podobnym odstępie czasowym wynik testu jest taki sam (powinien się obniżać),

- jeżeli urządzenie przez dłuższy czas przechowywane było w pobliżu trunków alkoholowych,

- jeżeli alkomat wielokrotnie wskazał maksymalny zakres pomiaru bądź przekroczył go,

- jeżeli wystąpi brak reakcji po odliczaniu czasu do testu,

- jeżeli w krótkim odstępie czasowym pomiędzy pomiarami wyniki znacznie od siebie odbiegają, również warto skalibrować alkomat.

Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę przykładowo: „kalibracja alkomatów Rzeszów”, by znaleźć serwis w swoim mieście. Możesz przysłać do nas swój alkomat kurierem, po kalibracji odeślemy go z powrotem pod podany adres.

Nie kupuj alkomatu nie wymagającego kalibracji. Z reguły są to chińskie, tanie „jednorazówki”, które mają wątpliwą skuteczność. Po rozkalibrowaniu takiego urządzenia będziemy musieli je wyrzucić i zakupić nowy alkomat. Dokonaj właściwego, przemyślanego wyboru. W naszej ofercie znajdziesz alkomaty w różnym przedziale cenowym, z pewnością wybierzesz coś dla siebie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl