Producenci
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost

KALIBRACJA I SERWIS – SOSNOWIEC

Alkomat sam w sobie nie jest urządzeniem należącym do nowości technologicznych, ale już od wielu lat jest dostępny na rynkach całego świata, lecz rozwój motoryzacji, a co za tym idzie wciąż zwiększająca się ilość nowych kierowców znacznie zwiększyło popyt na tego typu alkotestery. Również zwiększona liczba wypadków  nie tylko motoryzacyjnych, ale i również w sferach zawodowych wszystkich branż przemysłu sprawiła, że takie urządzenia stały się niezbędne w zapobieganiu zagrożeń związanych z czynnościami osób pod wpływem spożytego wcześniej alkoholu. Również związane z tym ewentualne sprawy karno-sądowe wymagają niezbitych dowodów na to, że osoba, która dopuściła się wykroczenia lub przestępstwa, bądź przyczyniła się do wypadku w pracy lub niedopatrzenia w wykonywaniu swoich obowiązków była faktycznie pod wpływem spożytego przez siebie alkoholu.

 

KALBRACJA ALKOMATÓW JEST NIEZBĘDNA, ABY BYĆ W 100% PEWNYM POMIARU

Nasze Laboratorium Kalibracji Alkomatów oferuje Państwu fachową kalibrację alkomatów wszelkiego typu, a wysłany do nas alkomat można odebrać w PUNKCIE ODBIORU w SOSNOWCU. Służymy również w sferze doradczej, a specjaliści naszego laboratorium przeprowadzą specjalistyczny przegląd dostarczonego do nas alkomatu. Kalibracja tych urządzeń pomiarowych, to nie jest wysoki koszt, ale daje pewność nieomylności odczytów tych urządzeń i właściwy promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Do Państwa należy jedynie dopilnować, aby serwisować swój alkomat zgodnie z załączoną instrukcją i wskazanym czasem użytkowania urządzenia do momentu następnej kalibracji czujników sensorycznych, które są urządzeniami o bardzo wysokiej czułości.

 

Kliencie z SOSNOWCA I OKOLIC

zapraszamy do wysłania do naszego Laboratorium Kalibracji Alkomatów we Wrocławiu

twojego alkomatu, a z pewnością

będziesz zadowolony z jakości naszych usług i ceny serwisowej!

 

Wyślij swój alkomat na adres:

  

Kalibracja Alkomatów

Polskie Centrum Wzorcowania

ul. Grabiszyńska 89

53-503, Wrocław

Kalibracja alkomatów to proces dostrojenia oprogramowania urządzenia z sensorem tak, by wskazywało ono wartość alkoholu w wydychanym powietrzu z jak najmniejszym błędem. Zabieg ten powinien być przeprowadzony po przełączeniu alkomatu w „tryb serwisowy”, przy zachowaniu właściwych warunków (wilgotność i temperatura powietrza, siła przepływu itp.). Czynności tej dokonuje specjalnie przeszkolony personel techniczny. Używa się do tego celu specjalistycznego oprzyrządowania, tak zwanych symulatorów BAC. Dzięki nim można podać do alkomatu próbkę powietrza o ściśle określonych parametrach (temperaturze, sile przepływu a także stałym stężeniu alkoholu). Parametry te zbliżone są do parametrów próbki pobieranej w czasie zwykłego badania. W efekcie otrzymujemy urządzenie działające w pełni sprawnie i precyzyjnie. Częstotliwość kalibracji określa producent alkomatu. Jest ona zależna od modelu jaki posiadasz, zastosowanego sensora, ilości przeprowadzonych testów, warunków przechowywania urządzenia czy sposobu użytkowania.

Jaki alkomat wybrać:

- postaw na wiarygodne urządzenie, które posiada wymagane atesty, renomowanego producenta,

- upewnij się, że urządzenie będzie mogło być kalibrowane i że sprzedawca posiada odpowiednie doświadczenie by świadczyć takie usługi,

- weź pod uwagę koszta użytkowania danego modelu – im droższy model, tym rzadszej kalibracji będzie wymagał. Jeżeli sprzedawca twierdzi, że nie ma wydatków eksploatacyjnych, oznacza to, że urządzenie po kilku miesiącach nadawało się będzie do wyrzucenia.

Jeśli szukasz serwisu w swoim mieście, możesz wpisać w przeglądarkę przykładowo: „kalibracja alkomatów Sosnowiec”. Możesz również przysłać do nas swój alkomat kurierem. Zajmiemy się nim profesjonalnie.

Zawsze przestrzegaj instrukcji dołączonej przez producenta, a alkomat posłuży ci wiele lat.

Nie wsiadaj za kierownicę po kieliszku – badaj się. Zadbasz w ten sposób o bezpieczeństwo swoje oraz innych użytkowników ruchu drogowego. Bądź odpowiedzialny, ponieważ stracić możesz nie tylko prawo jazdy ale także życie lub zdrowie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl