Producenci
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost

KALIBRACJA I SERWIS – TORUŃ

Alkomat sam w sobie nie jest urządzeniem należącym do nowości technologicznych, ale już od wielu lat jest dostępny na rynkach całego świata, lecz rozwój motoryzacji, a co za tym idzie wciąż zwiększająca się ilość nowych kierowców znacznie zwiększyło popyt na tego typu alkotestery. Również zwiększona liczba wypadków  nie tylko motoryzacyjnych, ale i również w sferach zawodowych wszystkich branż przemysłu sprawiła, że takie urządzenia stały się niezbędne w zapobieganiu zagrożeń związanych z czynnościami osób pod wpływem spożytego wcześniej alkoholu. Również związane z tym ewentualne sprawy karno-sądowe wymagają niezbitych dowodów na to, że osoba, która dopuściła się wykroczenia lub przestępstwa, bądź przyczyniła się do wypadku w pracy lub niedopatrzenia w wykonywaniu swoich obowiązków była faktycznie pod wpływem spożytego przez siebie alkoholu.

 

KALBRACJA ALKOMATÓW JEST NIEZBĘDNA, ABY BYĆ W 100% PEWNYM POMIARU

Nasze Laboratorium Kalibracji Alkomatów oferuje Państwu fachową kalibrację alkomatów wszelkiego typu, a wysłany do nas alkomat można odebrać w PUNKCIE ODBIORU w TORUNIU. Służymy również w sferze doradczej, a specjaliści naszego laboratorium przeprowadzą specjalistyczny przegląd dostarczonego do nas alkomatu. Kalibracja tych urządzeń pomiarowych, to nie jest wysoki koszt, ale daje pewność nieomylności odczytów tych urządzeń i właściwy promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Do Państwa należy jedynie dopilnować, aby serwisować swój alkomat zgodnie z załączoną instrukcją i wskazanym czasem użytkowania urządzenia do momentu następnej kalibracji czujników sensorycznych, które są urządzeniami o bardzo wysokiej czułości.

 

Kliencie z TORUNIA I OKOLIC

zapraszamy do wysłania do naszego Laboratorium Kalibracji Alkomatów we Wrocławiu

twojego alkomatu, a z pewnością

będziesz zadowolony z jakości naszych usług i ceny serwisowej!

 

Wyślij swój alkomat na adres:

 

Kalibracja Alkomatów

Polskie Centrum Wzorcowania

ul. Grabiszyńska 89

53-503, Wrocław

Specjaliści do wykonania kalibracji używają specjalistycznych przyrządów, tak zwanych symulatorów. Symulatory te podają do alkomatu próbkę o ściśle określonym stężeniu alkoholu. Następnie oprogramowanie alkomatu ustawiane jest w taki sposób, by jak najdokładniej wskazywało zawartość alkoholu w pobranej próbce powietrza. Jeżeli chcesz by twój alkomat służył ci wiele lat, powinieneś poddawać go regularnej kalibracji. Będziesz miał wówczas 100 % pewności, że urządzenie działa prawidłowo. Częstość kalibracji określona jest przez producenta, powinna być ona wykonywana ci 200 – 500 pomiarów bądź co 6 – 12 miesięcy (zależy to od modelu alkomatu). Jeśli nie dokonamy kalibracji na czas, wyniki testów mogą być zafałszowane. Kalibracji wymagają zarówno profesjonalne alkomaty jak i urządzenia służące do osobistego użytku. Uważaj na urządzenia, które są reklamowane jako urządzenia nie wymagające kalibracji. Z reguły posiadają one sensory słabszej jakości. Po rozkalibrowaniu się takiego urządzenia nadaje się ono do wyrzucenia. W dłuższej perspektywie taki zakup jest zwyczajnie nieopłacalny. Postaw na profesjonalny sprzed renomowanej firmy. U nas nie tylko kupisz alkomat, w ofercie mamy pełen serwis. Gdzie skalibrować alkomat? Wpisz w wyszukiwarkę: „kalibracja alkomatów Toruń” i znajdź punkt w swoim mieście. Możesz również wysłać nam alkomat kurierem.

Zdarza się, że alkomat musimy oddać do kalibracji przed planowanym terminem. Jakie to sytuacje?

Na pewno w przypadku, gdy na wyświetlaczu urządzenia widnieje komunikat CAL bądź SER. Oznacza to, że bez kalibracji alkomat nie nadaje się do użytku. Niepokojące może być również podawanie fałszywych wyników, na przykład gdy badana osoba nie spożywała alkoholu, a wskazuje on wartość wyższą niż 0,00%. Alkomat może również ulec rozkalibrowaniu, gdy używa się go bezpośrednio po wypiciu alkoholu (do 30 minut) lub przez dłuższy czas przechowuje się go w pobliżu trunków alkoholowych.

Pamiętaj – nigdy nie wsiadaj za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu. Od tego może zależeć życie twoje i innych uczestników ruchu drogowego.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl