Producenci
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost

KALIBRACJA I SERWIS – TYCHY

Alkomat sam w sobie nie jest urządzeniem należącym do nowości technologicznych, ale już od wielu lat jest dostępny na rynkach całego świata, lecz rozwój motoryzacji, a co za tym idzie wciąż zwiększająca się ilość nowych kierowców znacznie zwiększyło popyt na tego typu alkotestery. Również zwiększona liczba wypadków  nie tylko motoryzacyjnych, ale i również w sferach zawodowych wszystkich branż przemysłu sprawiła, że takie urządzenia stały się niezbędne w zapobieganiu zagrożeń związanych z czynnościami osób pod wpływem spożytego wcześniej alkoholu. Również związane z tym ewentualne sprawy karno-sądowe wymagają niezbitych dowodów na to, że osoba, która dopuściła się wykroczenia lub przestępstwa, bądź przyczyniła się do wypadku w pracy lub niedopatrzenia w wykonywaniu swoich obowiązków była faktycznie pod wpływem spożytego przez siebie alkoholu.

 

KALBRACJA ALKOMATÓW JEST NIEZBĘDNA, ABY BYĆ W 100% PEWNYM POMIARU

Nasze Laboratorium Kalibracji Alkomatów oferuje Państwu fachową kalibrację alkomatów wszelkiego typu, a wysłany do nas alkomat można odebrać w PUNKCIE ODBIORU w TYCHACH. Służymy również w sferze doradczej, a specjaliści naszego laboratorium przeprowadzą specjalistyczny przegląd dostarczonego do nas alkomatu. Kalibracja tych urządzeń pomiarowych, to nie jest wysoki koszt, ale daje pewność nieomylności odczytów tych urządzeń i właściwy promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Do Państwa należy jedynie dopilnować, aby serwisować swój alkomat zgodnie z załączoną instrukcją i wskazanym czasem użytkowania urządzenia do momentu następnej kalibracji czujników sensorycznych, które są urządzeniami o bardzo wysokiej czułości.

 

Kliencie z TYCH I OKOLIC

zapraszamy do wysłania do naszego Laboratorium Kalibracji Alkomatów we Wrocławiu

twojego alkomatu, a z pewnością

będziesz zadowolony z jakości naszych usług i ceny serwisowej!

 

Wyślij swój alkomat na adres:

  

Kalibracja Alkomatów

Polskie Centrum Wzorcowania

ul. Grabiszyńska 89

53-503, Wrocław

Alkomat to przyrząd wysoko wyspecjalizowany. Jest dziś powszechnie wykorzystywany do mierzenia ilości alkoholu w wydychanym powietrzu nie tylko przez służby porządkowe, firmy, ale też przez osoby prywatne. Powinien być on poddawany cyklicznej kalibracji – tylko wówczas będziemy mieć 100 procentową pewność, że działa on poprawnie i podaje precyzyjne wyniki. Każdy alkomat należy okresowo kalibrować, nawet te policyjne. Kalibracja to zabieg kontrolno – optymalizacyjny, polegający na skonfigurowaniu oprogramowania alkomatu w taki sposób, by jego pomiary były w pełni precyzyjne. Koniecznie przeczytaj instrukcję nowo zakupionego alkomatu. Dowiesz się z niej jak często producent zaleca przeprowadzać kalibrację danego modelu. Jeżeli zdecydujesz się na tańszy tester trzeźwości (półprzewodnikowy), kalibrację będziesz musiał przeprowadzać średnio raz na pół roku. Jeśli natomiast zainwestujesz w droższy alkomat (z sensorem elektrochemicznym), kalibracja będzie wymagana raz w roku. W dłuższej perspektywie czasu taki zakup na pewno jest bardziej opłacalny. W pewnych sytuacjach alkomat może wymagać częstszej kalibracji. Dzieje się tak, gdy na przykład:

- u osoby, która nie piła alkoholu, alkomat wskazuje wynik wyższy niż 0,00%,

- u osoby, która piła alkohol, alkomat wskazuje wynik 0,00%,

- alkomat dłuższy czas przechowywany był w pobliżu alkoholi (to może wpłynąć na rozkalibrowanie się urządzenia),

- alkomatu używała osoba, która chwilę wcześniej spożywała alkohol (powinno się odczekać 30 -45 minut),

- alkomatu używano bezpośrednio po jedzeniu (resztki pokarmu mogą nawet uszkodzić sensor alkomatu),

- alkomatu używała osoba w trakcie palenia lub bezpośrednio po wypaleniu papierosa (dym papierosa również może uszkodzić delikatny czujnik urządzenia).

Przed użyciem alkomatu koniecznie przepłucz usta wodą. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości co do prawidłowości odczytu – oddaj urządzenie do serwisu. Kalibracja alkomatów Tychy, Poznań, Warszawa, Olsztyn, Gdańsk – nie istotne gdzie znajduje się serwis. Ważne żeby posiadał specjalistyczne laboratorium i zatrudniał wykwalifikowany personel.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl