Producenci
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost

KALIBRACJA I SERWIS – WARSZAWA

Alkomat sam w sobie nie jest urządzeniem należącym do nowości technologicznych, ale już od wielu lat jest dostępny na rynkach całego świata, lecz rozwój motoryzacji, a co za tym idzie wciąż zwiększająca się ilość nowych kierowców znacznie zwiększyło popyt na tego typu alkotestery. Również zwiększona liczba wypadków  nie tylko motoryzacyjnych, ale i również w sferach zawodowych wszystkich branż przemysłu sprawiła, że takie urządzenia stały się niezbędne w zapobieganiu zagrożeń związanych z czynnościami osób pod wpływem spożytego wcześniej alkoholu. Również związane z tym ewentualne sprawy karno-sądowe wymagają niezbitych dowodów na to, że osoba, która dopuściła się wykroczenia lub przestępstwa, bądź przyczyniła się do wypadku w pracy lub niedopatrzenia w wykonywaniu swoich obowiązków była faktycznie pod wpływem spożytego przez siebie alkoholu.

 

KALBRACJA ALKOMATÓW JEST NIEZBĘDNA, ABY BYĆ W 100% PEWNYM POMIARU

Nasze Laboratorium Kalibracji Alkomatów oferuje Państwu fachową kalibrację alkomatów wszelkiego typu, a wysłany do nas alkomat można odebrać w PUNKCIE ODBIORU w WARSZAWIE. Służymy również w sferze doradczej, a specjaliści naszego laboratorium przeprowadzą specjalistyczny przegląd dostarczonego do nas alkomatu. Kalibracja tych urządzeń pomiarowych, to nie jest wysoki koszt, ale daje pewność nieomylności odczytów tych urządzeń i właściwy promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Do Państwa należy jedynie dopilnować, aby serwisować swój alkomat zgodnie z załączoną instrukcją i wskazanym czasem użytkowania urządzenia do momentu następnej kalibracji czujników sensorycznych, które są urządzeniami o bardzo wysokiej czułości.

 

Kliencie z WARSZAWY I OKOLIC

zapraszamy do wysłania do naszego Laboratorium Kalibracji Alkomatów we Wrocławiu

twojego alkomatu, a z pewnością

będziesz zadowolony z jakości naszych usług i ceny serwisowej!

 

Wyślij swój alkomat na adres: 

 

Kalibracja Alkomatów

Polskie Centrum Wzorcowania

ul. Grabiszyńska 89

53-503, Wrocław

Kalibracja alkomatu to zabieg ustawiający oprogramowanie wewnętrzne urządzenia w taki sposób, by poprawnie, to jest z jak najmniejszym błędem, czytał stężenie alkoholu z pobieranej próbki powietrza. Kalibracja wykonywana jest przy użyciu tak zwanych symulatorów BAC. Dzięki nim do urządzenia można podać próbkę powietrza o odpowiednich parametrach (temperaturze, sile przepływu a także stałym stężeniu alkoholu), które zbliżone są do parametrów próbki powietrza pobieranej w momencie normalnego badania. W trakcie kalibracji alkomat pracuje w trybie serwisowym. Dzięki kalibracji masz 100 procentową pewność, że twój alkomat działa sprawnie i podaje dokładne wyniki. Jak znaleźć profesjonalny serwis zajmujący się kalibracją alkomatów? Wystarczy wpisać w przeglądarkę „kalibracja alkomatów Warszawa”. U nas zrobisz to na miejscu bądź wysyłając urządzenie kurierem.

By zapewnić prawidłowe pomiary alkomat musi być poddawany okresowej kalibracji. Jej częstotliwość zależna jest od posiadanego modelu alkomatu, zastosowanego sensora, ilości i częstotliwości przeprowadzanych badań, warunków w jakich urządzenie było przechowywane itp. Jeśli chodzi o alkomaty półprzewodnikowe, kalibracja zalecana jest co 3 – 6  miesięcy, natomiast urządzenia z sensorem elektrochemicznym należy kalibrować co 6 – 12 miesięcy.

Alkomaty to niezwykle czułe urządzenia, na które ma wpływ chociażby temperatura ciała osoby badanej. Jej wzrost o zaledwie 1 stopień Celsjusza może spowodować wskazanie zawartości alkoholu o 7 % więcej aniżeli u osoby o normalnej temperaturze ciała. Odwrotny wpływ na wynik badania może mieć na przykład szybkość oddechu badanej osoby. Jeśli osoba badana jest po dużym wysiłku fizycznym, alkomat może wskazać mniejszą niż rzeczywista zawartość alkoholu. Istnieje wiele substancji które mogą mieć wpływ na odczyt, są to między innymi: benzyna, rozpuszczalniki, farby olejne, celuloid, płyn do płukania ust czy dym papierosowy. Jednym z częstszych powodów błędnego odczytu jest wykonywanie badania zaraz po spożyciu alkoholu. Odczekaj 3-45 minut, przepłucz usta wodą i dopiero wówczas przeprowadź badanie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl