Producenci
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost

KALIBRACJA I SERWIS – WOŁOMIN

Alkomat sam w sobie nie jest urządzeniem należącym do nowości technologicznych, ale już od wielu lat jest dostępny na rynkach całego świata, lecz rozwój motoryzacji, a co za tym idzie wciąż zwiększająca się ilość nowych kierowców znacznie zwiększyło popyt na tego typu alkotestery. Również zwiększona liczba wypadków  nie tylko motoryzacyjnych, ale i również w sferach zawodowych wszystkich branż przemysłu sprawiła, że takie urządzenia stały się niezbędne w zapobieganiu zagrożeń związanych z czynnościami osób pod wpływem spożytego wcześniej alkoholu. Również związane z tym ewentualne sprawy karno-sądowe wymagają niezbitych dowodów na to, że osoba, która dopuściła się wykroczenia lub przestępstwa, bądź przyczyniła się do wypadku w pracy lub niedopatrzenia w wykonywaniu swoich obowiązków była faktycznie pod wpływem spożytego przez siebie alkoholu.

 

KALBRACJA ALKOMATÓW JEST NIEZBĘDNA, ABY BYĆ W 100% PEWNYM POMIARU

Nasze Laboratorium Kalibracji Alkomatów oferuje Państwu fachową kalibrację alkomatów wszelkiego typu, a wysłany do nas alkomat można odebrać w PUNKCIE ODBIORU w WOŁOMINIE. Służymy również w sferze doradczej, a specjaliści naszego laboratorium przeprowadzą specjalistyczny przegląd dostarczonego do nas alkomatu. Kalibracja tych urządzeń pomiarowych, to nie jest wysoki koszt, ale daje pewność nieomylności odczytów tych urządzeń i właściwy promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Do Państwa należy jedynie dopilnować, aby serwisować swój alkomat zgodnie z załączoną instrukcją i wskazanym czasem użytkowania urządzenia do momentu następnej kalibracji czujników sensorycznych, które są urządzeniami o bardzo wysokiej czułości.

 

Kliencie z WOŁOMINA I OKOLIC

zapraszamy do wysłania do naszego Laboratorium Kalibracji Alkomatów we Wrocławiu

twojego alkomatu, a z pewnością

będziesz zadowolony z jakości naszych usług i ceny serwisowej!

 

Wyślij swój alkomat na adres:

 

Kalibracja Alkomatów

Polskie Centrum Wzorcowania

ul. Grabiszyńska 89

53-503, Wrocław

Osobiste alkomaty mają mnóstwo zalet, a wśród nich najistotniejszą jest na pewno skuteczność pomiarów. Trzeba jednak mieć na uwadze to, że nie są to przyrządy całkiem bezobsługowe. By w pełni móc zaufać pomiarom, trzeba alkomat poddawać regularnej kalibracji. Alkomaty są proste w obsłudze – wdmuchujesz powietrze w ustnik, a urządzenie pokazuje wyniki. Teraz wiesz, czy możesz już kierować pojazdem, czy też musisz poczekać. O dokładności pomiarów decyduje serce alkomatu, czyli jego czujnik. Z biegiem czasu podczas normalnego użytkowania może on ulec rozkalibrowaniu, stąd konieczność okresowej kalibracji. To zadanie dla specjalistycznego serwisu, bowiem wymaga odpowiedniej aparatury i dobrej znajomości konstrukcji testera alkoholu. Jeżeli zdecydujesz oddać alkomat w nasze ręce, technicy przeprowadzą testy oraz dokonają pełnego serwisowania urządzenia celem wykrycia potencjalnych wad. Jak znaleźć punkt serwisowy? Wpisz w Google „kalibracja alkomatów Wołomin”, bądź wyślij alkomat do nas kurierem. Odeślemy skalibrowane, w pełni sprawne urządzenie wprost pod twój adres. Jak często należy kalibrować alkomat? To ustala producent. W przypadku droższych modeli (elektrochemicznych) okres ten to 12 miesięcy. Niektóre modele posiadają funkcję, która przypomni o konieczności kalibracji. Musisz trzymać się ściśle tego okresu zarówno jeśli z alkomatu korzystałeś często, jak i jeśli robiłeś to sporadycznie. Brak kalibracji spowodować może błędne wyniki pomiarów. Może to mieć negatywny wpływ na bezpieczeństwo twoje i twoich pasażerów. Należy także mieć na uwadze to, że sensor jest bardzo delikatnym elementem i bardzo łatwo go uszkodzić niewłaściwym postępowaniem. Trzymaj się zawsze zaleceń producent, używaj urządzenia zgodnie z jego wskazówkami a alkomat posłuży ci lata. Przede wszystkim nie badaj się zaraz po wypiciu kieliszka (odczekaj 30-45 minut), nie dmuchaj w alkomat zaraz po jedzeniu (przepłucz usta wodą). Dym tytoniowy także może uszkodzić delikatny czujnik alkomatu, nie badaj się więc paląc papierosa czy bezpośrednio po jego wypaleniu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl