Producenci
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost

KALIBRACJA I SERWIS – WROCŁAW

Alkomat sam w sobie nie jest urządzeniem należącym do nowości technologicznych, ale już od wielu lat jest dostępny na rynkach całego świata, lecz rozwój motoryzacji, a co za tym idzie wciąż zwiększająca się ilość nowych kierowców znacznie zwiększyło popyt na tego typu alkotestery. Również zwiększona liczba wypadków  nie tylko motoryzacyjnych, ale i również w sferach zawodowych wszystkich branż przemysłu sprawiła, że takie urządzenia stały się niezbędne w zapobieganiu zagrożeń związanych z czynnościami osób pod wpływem spożytego wcześniej alkoholu. Również związane z tym ewentualne sprawy karno-sądowe wymagają niezbitych dowodów na to, że osoba, która dopuściła się wykroczenia lub przestępstwa, bądź przyczyniła się do wypadku w pracy lub niedopatrzenia w wykonywaniu swoich obowiązków była faktycznie pod wpływem spożytego przez siebie alkoholu.

 

KALBRACJA ALKOMATÓW JEST NIEZBĘDNA, ABY BYĆ W 100% PEWNYM POMIARU

Nasze Laboratorium Kalibracji Alkomatów oferuje Państwu fachową kalibrację alkomatów wszelkiego typu, a wysłany do nas alkomat można odebrać w PUNKCIE ODBIORU we WROCŁAWIU. Służymy również w sferze doradczej, a specjaliści naszego laboratorium przeprowadzą specjalistyczny przegląd dostarczonego do nas alkomatu. Kalibracja tych urządzeń pomiarowych, to nie jest wysoki koszt, ale daje pewność nieomylności odczytów tych urządzeń i właściwy promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Do Państwa należy jedynie dopilnować, aby serwisować swój alkomat zgodnie z załączoną instrukcją i wskazanym czasem użytkowania urządzenia do momentu następnej kalibracji czujników sensorycznych, które są urządzeniami o bardzo wysokiej czułości.

 

Kliencie z WROCŁAWIA I OKOLIC

zapraszamy do wysłania do naszego Laboratorium Kalibracji Alkomatów we Wrocławiu

twojego alkomatu, a z pewnością

będziesz zadowolony z jakości naszych usług i ceny serwisowej!

 

Wyślij swój alkomat na adres:

 

Kalibracja Alkomatów

Polskie Centrum Wzorcowania

ul. Grabiszyńska 89

53-503, Wrocław

Kalibracja alkomatu to zabieg kontrolno-optymalizacyjny w trakcie którego konfiguruje się oprogramowanie urządzenia. Okresowa kalibracja alkomatów jest konieczna, gdyż urządzenie ulega rozkalibrowaniu w wyniku zwykłego użytkowania. Jeśli do tego dopuścimy, alkomat będzie wyświetlał błędny wynik pomiaru. Kalibracja to ponowne ustawienie wzorcowych danych w urządzeniu. Przeprowadzona może być tylko przez wyspecjalizowany serwis, w którego ofercie znajduje się kalibracja alkomatów Piaseczno jest miastem, w którym bez problemu znajdziesz taki punkt usług.

Częstotliwość kalibracji jest zależna od typu alkomatu, zaleceń producenta a także od sposobów użytkowania. Zależnie od modelu kalibrację przeprowadzić należy co 6 – 12 miesięcy bądź co 200 – 1500 wykonanych testów. Jeśli nie przeprowadzimy kalibracji na czas? Wówczas może dojść do uszkodzenia sensora, więc trzeba się będzie liczyć z dodatkowymi kosztami.

Kalibracja jest nieodzowna także wtedy, gdy:

- urządzenie przez dłuższy czas przechowywane było w pobliżu materiałów zawierających alkohol,

- badanie przeprowadzano tuż po spożyciu alkoholu (do 30 minut) – duża stężona dawka alkoholu potrafi rozkalibrować bądź nawet uszkodzić przyrząd,

- urządzenie zakomunikuje konieczność wykonania tego zabiegu,

- urządzenie nie reaguje po wykonaniu badania,

- alkomat wskazuje tylko maksymalny zakres pomiaru, pomimo badania różnych osób oraz w różnym odstępie czasowym.

W jaki sposób zabezpieczyć urządzenie przed rozkalibrowaniem? Należy zawsze:

- przepłukać usta wodą każdorazowo przed wykonaniem badania,

- stosować co najmniej 30 minutową przerwę między spożyciem alkoholu a dokonaniem pomiaru,

- alkomat przechowywać we właściwych warunkach, w miejscu bezpiecznym, nie narażać go na działanie ekstremalnie wysokich bądź niskich temperatur,

- unikać palenia przed badaniem alkomatem.

Dbaj o swoje urządzenie a służyć ci ono będzie wiele lat. Pamiętaj, nie wsiadaj za kierownicę  po alkoholu. Dbaj o bezpieczeństwo swoje oraz innych użytkowników ruchu drogowego.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl