Producenci
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost

KALIBRACJA I SERWIS – ZIELONA GÓRA

Alkomat sam w sobie nie jest urządzeniem należącym do nowości technologicznych, ale już od wielu lat jest dostępny na rynkach całego świata, lecz rozwój motoryzacji, a co za tym idzie wciąż zwiększająca się ilość nowych kierowców znacznie zwiększyło popyt na tego typu alkotestery. Również zwiększona liczba wypadków  nie tylko motoryzacyjnych, ale i również w sferach zawodowych wszystkich branż przemysłu sprawiła, że takie urządzenia stały się niezbędne w zapobieganiu zagrożeń związanych z czynnościami osób pod wpływem spożytego wcześniej alkoholu. Również związane z tym ewentualne sprawy karno-sądowe wymagają niezbitych dowodów na to, że osoba, która dopuściła się wykroczenia lub przestępstwa, bądź przyczyniła się do wypadku w pracy lub niedopatrzenia w wykonywaniu swoich obowiązków była faktycznie pod wpływem spożytego przez siebie alkoholu.

 

KALBRACJA ALKOMATÓW JEST NIEZBĘDNA, ABY BYĆ W 100% PEWNYM POMIARU

Nasze Laboratorium Kalibracji Alkomatów oferuje Państwu fachową kalibrację alkomatów wszelkiego typu, a wysłany do nas alkomat można odebrać w PUNKCIE ODBIORU w ZIELONEJ GÓRZE. Służymy również w sferze doradczej, a specjaliści naszego laboratorium przeprowadzą specjalistyczny przegląd dostarczonego do nas alkomatu. Kalibracja tych urządzeń pomiarowych, to nie jest wysoki koszt, ale daje pewność nieomylności odczytów tych urządzeń i właściwy promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Do Państwa należy jedynie dopilnować, aby serwisować swój alkomat zgodnie z załączoną instrukcją i wskazanym czasem użytkowania urządzenia do momentu następnej kalibracji czujników sensorycznych, które są urządzeniami o bardzo wysokiej czułości.

 

Kliencie z ZIELONEJ GÓRY I OKOLIC

zapraszamy do wysłania do naszego Laboratorium Kalibracji Alkomatów we Wrocławiu

twojego alkomatu, a z pewnością

będziesz zadowolony z jakości naszych usług i ceny serwisowej!

 

Wyślij swój alkomat na adres:

  

Kalibracja Alkomatów

Polskie Centrum Wzorcowania

ul. Grabiszyńska 89

53-503, Wrocław

Alkomat jest przyrządem, który wymaga okresowej konserwacji oraz kalibracji. Dokładność i precyzja to cechy bardzo istotne w przypadku pomiarowych urządzeń. Kalibracja wykonywana regularnie, gwarantuje prawidłowe działanie alkomatu. Każdy elektroniczny alkomat, niezależnie od producenta, wymaga cyklicznej kalibracji. Sensor wbudowany w alkomat to bardzo delikatny element. Może on ulec rozkalibrowaniu, gdy na przykład pozostawimy alkomat w rozgrzanym aucie. Obecnie najbardziej popularne alkomaty są wyposażone w sensory elektrochemiczne, które gwarantują bardzo precyzyjne pomiary. Jednak nie tylko czujnik wpływa na poprawną pracę całego urządzenia, posiada ono bowiem:

- mikroprocesor (układ obliczeniowy),

- bazę danych wzorcowych pomiarów,

- układ zasilający,

- czujnik (sensor),

- oprogramowanie opracowane dla danego modelu,

- układ obróbki mechanicznej powietrza,

- port serwisowy.

Te wszystkie elementy powinny ze sobą współpracować. Z upływem czasu w trakcie normalnej eksploatacji czujnik w alkomacie zużywa się, a jego wskazania są coraz mniej dokładne. Jego działanie zakłócać także mogą zewnętrzne czynniki taki jak: zbyt wysoka lub zbyt niska temperatura przechowywania, działanie oparów rozpuszczalników czy farb, dym tytoniowy. Stąd alkomaty wymagają cyklicznej kalibracji, która przywraca poprawne działanie. Trzeba liczyć się z tym, że w miarę upływu lat sensor będzie musiał zostać wymieniony.

Kalibracji nie wykonasz samodzielnie. Przeprowadza się ją w warunkach laboratoryjnych. Potrzebny jest do tego specjalistyczny sprzęt i wykwalifikowany personel. Jak znaleźć laboratorium zajmujące się kalibracją alkomatów? To nic trudnego. Wpisz w wyszukiwarkę: „kalibracja alkomatów Zielona Góra”. W każdym większym mieście znajdziesz serwis zajmujący się kalibracją alkomatów: w Poznaniu, w Warszawie, w Olsztynie, w Gdańsku itd.

Dbaj o swój alkomat, przestrzegaj instrukcji producenta a będzie ci on służył wiele lat.

Pamiętaj: nigdy nie prowadź po alkoholu! Dbaj o bezpieczeństwo swoje i innych.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl