Producenci
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost
Czym jest kalibracja alkomatu? 0
Czym jest kalibracja alkomatu?

Czy kalibracja alkomatu jest konieczna?

Tak, jest to konieczne, ponieważ alkomat to elektroniczne urządzenie, które w każdej chwili może się rozkalibrować lub też ulec uszkodzeniu. Z tej przyczyny należy regularnie kontrolować stan alkomatu i dokonywać jego przeglądu w wyspecjalizowanych serwisach, takich jak KALIBRACJA-ALKOMATÓW.

czytaj całość »
Jak poprawnie używać alkomatu? 0
Jak poprawnie używać alkomatu?

Dmuchaj w alkomat najwcześniej 30 minut po spożyciu alkoholu, ponieważ - w zależności od indywidualnych cech osobniczych – wchłonięcie etanolu do krwi trwać może 30 – 45 minut. Jeśli zależy ci na precyzyjnym wyniku, weź tą wskazówkę pod uwagę. Należy pamiętać, że dmuchanie w urządzenie tuż po spożyciu alkoholu może je rozkalibrować, a nawet spowodować jego uszkodzenie.

 

czytaj całość »
Kiedy pracodawca może zbadać pracownika alkomatem? 0
Kiedy pracodawca może zbadać pracownika alkomatem?

Podejrzenie nietrzeźwości

Pracodawca jest w pełni odpowiedzialny za bezpieczeństwo swych pracowników. To on poniesie odpowiedzialność w razie wypadku w miejscu pracy. Jeśli nawet pracodawca ma uzasadnione podejrzenia co do trzeźwości pracownika (pracownik zachowuje się w dziwny sposób, czuć od niego alkohol), musi uzyskać zgodę pracownika na badanie alkomatem. Bez względu jednak, czy pracownik wyrazi zgodę na badanie – pracodawca może odsunąć go od wykonywanych zadań w trybie natychmiastowym.

czytaj całość »
Kalibracja a wzorcowanie alkomatu 0
Kalibracja a wzorcowanie alkomatu

Kalibracja alkomatu

Kalibracja dotyczy wyłącznie regulacji aparatu pomiarowego. Przeprowadza się ją okresowo – alkomaty półprzewodnikowe wymagają kalibracji co 300 użyć, natomiast urządzenia elektrochemiczne kalibruje się po 500 wykonanych testach. Również długo nie używane alkomaty wymagać będą kalibracji. Niektóre modele posiadają licznik wskazujący na moment, w którym trzeba oddać aparat do serwisu. Czynności tych dokonuje wyspecjalizowany personel techniczny w doświadczonych serwisach takich jak Kalibracja-Alkomatów

 

czytaj całość »
Jaki alkomat wybrać? 0
Jaki alkomat wybrać?

Wybierz sprawdzoną markę

Obojętnie czy alkomat będzie służył do celów profesjonalnych, czy też prywatnych – kieruj się marką. Na rynku istnieje wielu sprawdzonych producentów alkomatów, na przykład:

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl