Producenci
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost

Alkomaty bezustnikowe mają możliwość przeprowadzania testu zwanego testem „pasywnym”. Podczas badania na obecność alkoholu osoba nie dmucha w ustnik, tylko w kierunku urządzenia. Takie alkomaty nazywane są "bezustnikowymi" i są używane do przesiewowego badania osób. W porównaniu do tradycyjnych alkomatów urządzenia te są mniej precyzyjne i dają one ogólny wynik negatywny lub pozytywny.

W razie potrzeby wykonania badań stężenia alkoholu w wydychanym powietrzu na dużej grupie osób, w krótkim przedziale czasowym, niezwykle istotną kwestią jest utrzymanie higieny. Rozwiązaniem tego problemu są tak zwane alkomaty bezustnikowe, inaczej zwane bezdotykowymi. Dzięki odpowiedniej budowie umożliwiają one zdalne pobranie próbki powietrza. Jak wygląda badanie takim alkomatem? Badana osoba nie dmucha w ustnik, a w stronę urządzenia. Alkomaty te nie są tak precyzyjne jak tradycyjne urządzenia. Dają one ogólny wynik pozytywny bądź negatywny. Zapoznaj się z naszą bogatą ofertą i zamów alkomat bezustnikowy.

 

Bezustnikowe

Dlaczego używa się alkomatów bezustnikowych?

Badanie alkomatem bezustnikowym umożliwia operatorowi szybkie sprawdzanie obecności alkoholu u większych grup ludzi. Na przykład w schroniskach dla bezdomnych czy spotkaniach grup terapeutycznych. Osobom, które mają alkohol w oddechu, można wykonać bezpośredni i szybki test oddechowy w celu określenia czy osoba jest ta trzeźwa.

Pasywne testy alkoholowe dają wynik pozytywny lub negatywny. Ponieważ urządzenia nie są w stanie precyzyjnie kontrolować mierzonej objętości oddechu, nie są w stanie dokładnie zmierzyć poziomu alkoholu. Mogą jednak łatwo wykryć, czy dana osoba ma alkohol w oddechu, czy nie. Niektóre urządzenia wyświetlają wyniki jako „pozytywne” lub „negatywne”. Inne urządzenia, używają kolorowego wykresu słupkowego, aby wskazać obecność alkoholu we względnych stężeniach.

Jak działają pasywne alkomaty?

Alkomaty bezustnikowe wykorzystują małą pompkę, która działa przez kilka sekund, zasysając powietrze do czujnika. Podczas testowania osoby operator instruuje osobę, aby dmuchała w urządzenie, gdy operator uruchamia pompę. Następnie pobrana próbka powietrza jest analizowana pod względem zawartości alkoholu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl