Opcje przeglądania
Producenci
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost

Blokada samochodowa to alkomat umieszczony w pojeździe. Wymaga od kierowcy dmuchnięcia w ustnik urządzenia przed uruchomieniem lub kontynuowaniem prowadzenia pojazdu. Jeśli uzyskany wynik analizy stężenia alkoholu w wydychanym powietrzu jest większy niż zaprogramowane stężenie alkoholu we krwi (które jest różne w różnych krajach), urządzenie uniemożliwia uruchomienie silnika. Urządzenie blokujące znajduje się wewnątrz pojazdu, w pobliżu siedzenia kierowcy i jest bezpośrednio połączone z układem zapłonowym silnika. Jest to forma elektronicznego monitoringu.

Kierowca przed uruchomieniem bądź kontynuowaniem jazdy musi dmuchnąć w ustnik alkomatu. Jeżeli w wydychanym przez osobę badaną powietrzu, zawartość alkoholu jest wyższa niż zaprogramowana – urządzenie uniemożliwi dalszą jazdę. Jest to forma monitoringu elektronicznego. Blokada alkoholowa ma zastosowanie przede wszystkim w przedsiębiorstwach transportowych oraz wszędzie tam, gdzie pracują zawodowi kierowcy. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i składania zamówień.

Blokady samochodowe

Jak działa blokada samochodowa ?

Blokada zapłonu przerywa sygnał od zapłonu do rozrusznika do momentu dostarczenia próbki oddechu, która nie przewyższa ustawionego maksymalnego stężenia alkoholu. W tym momencie pojazd można normalnie uruchomić. Próbka oddechu nie jest wymagana do uruchomienia pojazdu, jeśli silnik pracował przez określony czas, aby umożliwić szybkie ponowne uruchomienie w przypadku zgaśnięcia pojazdu. W przypadkowych momentach po uruchomieniu silnika blokada samochodowa będzie wymagała kolejnej próbki oddechu, nazywanej powtórnym testem . Celem ponownego testu jest uniemożliwienie osobie innej niż kierowca dostarczenia próbki oddechu. Jeśli próbka oddechu nie zostanie dostarczona lub próbka przekroczy ustawiony poziom alkoholu we krwi przez blokadę zapłonu, urządzenie zarejestruje zdarzenie, ostrzeże kierowcę, a następnie może uruchomić alarm zgodnie z przepisami obowiązującymi w danym kraju (np. Migające światła, sygnał dźwiękowy) lub nie pozwoli uruchomić pojazdu. Niektóre blokady alkoholowe mogą wykonać zdjęcie osoby która przeprowadza test.

Powszechnym błędem jest przekonanie, że urządzenia blokujące po prostu wyłączają silnik w przypadku wykrycia alkoholu; spowodowałoby to jednak niebezpieczną sytuację na drodze i naraziłoby producentów blokad na znaczną odpowiedzialność, dlatego też blokady samochodowe nie mają funkcji automatycznego wyłączania silnika, ale posiadają funkcję zarejestrowania takiej sytuacji. 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl