Producenci
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost

KALIBRACJA I SERWIS – BYDGOSZCZ

Alkomat sam w sobie nie jest urządzeniem należącym do nowości technologicznych, ale już od wielu lat jest dostępny na rynkach całego świata, lecz rozwój motoryzacji, a co za tym idzie wciąż zwiększająca się ilość nowych kierowców znacznie zwiększyło popyt na tego typu alkotestery. Również zwiększona liczba wypadków  nie tylko motoryzacyjnych, ale i również w sferach zawodowych wszystkich branż przemysłu sprawiła, że takie urządzenia stały się niezbędne w zapobieganiu zagrożeń związanych z czynnościami osób pod wpływem spożytego wcześniej alkoholu. Również związane z tym ewentualne sprawy karno-sądowe wymagają niezbitych dowodów na to, że osoba, która dopuściła się wykroczenia lub przestępstwa, bądź przyczyniła się do wypadku w pracy lub niedopatrzenia w wykonywaniu swoich obowiązków była faktycznie pod wpływem spożytego przez siebie alkoholu.

 

KALBRACJA ALKOMATÓW JEST NIEZBĘDNA, ABY BYĆ W 100% PEWNYM POMIARU

Nasze Laboratorium Kalibracji Alkomatów oferuje Państwu fachową kalibrację alkomatów wszelkiego typu, a wysłany do nas alkomat można odebrać w PUNKCIE ODBIORU w BYDGOSZCZY. Służymy również w sferze doradczej, a specjaliści naszego laboratorium przeprowadzą specjalistyczny przegląd dostarczonego do nas alkomatu. Kalibracja tych urządzeń pomiarowych, to nie jest wysoki koszt, ale daje pewność nieomylności odczytów tych urządzeń i właściwy promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Do Państwa należy jedynie dopilnować, aby serwisować swój alkomat zgodnie z załączoną instrukcją i wskazanym czasem użytkowania urządzenia do momentu następnej kalibracji czujników sensorycznych, które są urządzeniami o bardzo wysokiej czułości.

 

Kliencie z BYDGOSZCZY I OKOLIC

zapraszamy do wysłania do naszego Laboratorium Kalibracji Alkomatów we Wrocławiu

twojego alkomatu, a z pewnością

będziesz zadowolony z jakości naszych usług i ceny serwisowej!

 

Wyślij swój alkomat na adres:

 

Kalibracja Alkomatów

Polskie Centrum Wzorcowania

ul. Grabiszyńska 89

53-503, Wrocław

Alkomaty to urządzenia dziś powszechnie wykorzystywane nie tylko przez firmy czy służby porządkowe, ale też przez osoby prywatne. Są to przyrządy ułatwiające nam życie, które podają nam poziom alkoholu w wydychanym powietrzu. Jednak nawet najwyższej klasy modele z czasem będą wymagać kalibracji, gdyż tracą one precyzję pomiaru. Stąd niezwykle ważne jest poddawanie alkomatu okresowemu serwisowaniu. Ważne, by kalibracja odbyła się w odpowiednim laboratorium z zachowaniem najwyższych standardów. Kalibracja musi odbyć się we właściwych warunkach z uwzględnieniem temperatury i wilgotności powietrza, ściśle określonej zawartości alkoholu, siły przepływu powierza itp., przez  zespół przeszkolonych techników. W tym celu technik przestawia alkomat w tryb kalibracji przy pomocy odpowiednich narzędzi. Następny krok to podłączenie alkomatu do przyrządów kalibracyjnych. Nie można przeprowadzić kalibracji w domowych warunkach. Jak znaleźć punkt zajmujący się kalibracją alkomatów? Wystarczy wpisać w Google: „kalibracja alkomatów Bydgoszcz” lub wysłać do nas alkomat kurierem. Cena kalibracji zależy od modelu urządzenia. Te droższe wymagają rzadszej kalibracji.

Częstotliwość kalibracji zależeć będzie również od sposobu użytkowania i warunków przechowywania alkomatu.

Pamiętaj: zawsze przestrzegaj instrukcji dołączonej przez producenta, a alkomat będzie ci służył wiele lat.

Najważniejsze zasady użytkowania alkomatów:

- nie używaj alkomatu od razu po spożyciu alkoholu (odczekaj 30-45 minut), przepłucz usta wodą. Uderzeniowa dawka alkoholu może rozkalibrować alkomat a nawet go uszkodzić!

- nie używaj alkomatu zaraz po jedzeniu, przepłucz usta wodą. Resztki jedzenia mogą dostać się do środka urządzenia i uszkodzić delikatny sensor,

- nie używaj alkomatu paląc papierosa lub zaraz po jego wypaleniu, przepłucz usta wodą. Dym tytoniowy również może rozkalibrować urządzenie lub spowodować jego uszkodzenie.

- nigdy nie przechowuj alkomatu w skrajnie wysokich lub niskich temperaturach lub w pobliżu alkoholi.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl