Producenci
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost
Wymiana sensorów

Żywotność sensorów w alkomatach jest ograniczona. Dlatego w zależności od rodzaju sensora, po pewnym okresie lub określonej ilości przeprowadzonych badań sensor alkomatu nie będzie nadawał się do dalszego użytkowania.

Dlatego też alkomaty z sensorami półprzewodnikowymi mogą być skalibrowane maksymalnie 3 razy. Niektóre modele w ogóle nie pozwalają na kalibrację i należy wtedy wymienić sensor na nowy. Sensor może być wymieniony jedynie w tych alkomatach, które umożliwiają taką opcję. Tanie urządzenia półprzewodnikowe po zużyciu sensora nie nadają się do dalszej pracy .

W modelach elektrochemicznych sensory wyróżniają się dużą większą trwałością. A w przypadku droższych i profesjonalnych urządzeń np. dowodowych, żywotność sensora dochodzi nawet do 150 tysięcy pomiarów.

Sensor alkomatu może zostać uszkodzony na skutek naturalnej utraty swoich właściwości bądź za sprawą nieprawidłowego użytkowania i przechowywania urządzenia. Należy pamiętać o tym aby korzystać z alkomatu zgodnie z jego przeznaczeniem i zaleceniami producenta.

Posiadasz alkomat do kalibracji bądź chcesz wymienić w nim sensor ?

informacje na ten temat znajdziesz na naszej stronie internetowej www.alkomaty-slask.pl lub telefonicznie 519 388 331

   

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl