Producenci
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost
Wzorcowanie alkomatu

Alkomat jest urządzeniem analizującym stężenie zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu, dzięki temu mamy możliwość sprawdzenia czy dana osoba, czy też my sami jesteśmy pod wpływem alkoholu. Niektóre alkomaty maja dodatkową funkcję sprawdzania czy w danych płynach zawarty jest alkohol. Alkomaty stosowane są przez użytkowników prywatnych jak i profesjonalistów, wykorzystuje je się między innymi w służbach mundurowych czy w domach pomocy społecznej,  izbach wytrzeźwień i w innych organizacjach. Ważne jest, aby używany alkomat zawsze wskazywał prawidłowy wynik stężenia alkoholu w wydychanym powietrzu. Aby mieć pewność że alkomat pokazuje wiarygodne wyniki, należy dokonać wzorcowania alkomatu i uzyskać na to potwierdzenie w postaci Świadectwa Wzorcowania.

Wzorcowaniem alkomatów nazywamy proces kontroli poprawności działania urządzenia, poprzez porównanie uzyskanych przez urządzenie wyników z tak zwanym „wzorcem” . Proces wzorcowania odbywa się laboratorium z wykorzystaniem specjalistycznej aparatury.

Wzorcując alkomat sprawdzamy czy pokazuje on wyniki zgodne z rzeczywistym stanem trzeźwości danej osoby. Dokonując wzorcowania w naszym laboratorium, ustawiamy na certyfikowanej aparaturze ściśle określoną dawkę alkoholu. Później wykonuje się pomiar alkomatem i powtarza go dla poszczególnych wartości stężenia alkoholu. Wyniki uzyskiwane każdorazowo za pośrednictwem wzorcowanego alkomatu są porównywane ze „wzorcem”. Jeśli mieszczą się one w tzw. granicach dopuszczalnego błędu, może zostać wydane dla tego urządzenia świadectwo wzorcowania PCA.

Poprawne wyniki wskazują, że aparatura pomiarowa działa bezbłędnie. Wzorcowanie powinny przechodzić wszystkie alkomaty, które służą do kontroli trzeźwości w Policji, GOPR, czy w straży miejskiej. Certyfikat wzorcowania wydany dla danego urządzenia zaświadcza, że za jego pośrednictwem otrzymuje się tylko zgodne z prawdą wyniki. Świadectwo Wzorcowania jest podstawą uznania wyniku alkomatu jako dowodu w sprawach sądowych.

adres do wysyłki alkomatu na wzorcowanie:

Polskie Centrum Wzorcowania Sp. z o.o.

ul. Grabiszyńska 89

53-503 Wrocław 

 

* proszę pamiętać aby dodać swoje dane teleadresowe.

   

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl